Letos poprvé se v Zubří spojil Vánoční jarmark s rozsvícením vánočního stromečku

6

Na teploměru rtuť pomyslně laškuje na hranici mínusových a plusových hodnot a ohlašuje tak skutečnost, že letošní advent je tady. V Zubří jej vítáme již v sobotu 29. 11. 2014 Vánočním jarmarkem a rozsvícením vánočního stromečku.

Krátce po desáté již stojí na prostoru před poštou řada stánků s tradičními výrobky, občerstvením, uzenými a zabijačkovými specialitami, ale i textilními výrobky a cukrovinkami. Návštěvníci se začínají pomalu trousit. Na pódiu je navzdory vlezlé zimě rozehřívají svými písněmi jako vždy dobře naladění FARAONI. Sobotní dopoledne i odpoledne v klidu za zvuku příjemných melodií ubíhá, medovina, grog a svařák plní svou dnes tolik potřebnou funkci, a návštěvníci jarmarku „odbíhají“ na Petrohrad, kde probíhá prodejní výstava lidových a řemeslných výrobků LISTŮ PÁD.  Nejeden z nich vchází do dveří s větou „Jdu se sem zahřát.“ Většina z nich pak odchází mile potěšených nádherou, jaká je pro ně v obou místnostech připravena.  Především pak mají možnost vidět na vlastní oči ruční spřádání ovčí vlny na kolovrátku, které předvádí a popisuje Miroslava Besedová. Více o výstavě se dozvíte ZDE

Odpolední program zahajují opět Faraoni, kteří hrají jednu pecku za druhou. Nad některými stánkaři již snaha o vyrovnání se s klimatickými podmínkami přerostla v boj o holý život a tak se raději brali domů trochu dříve. Zhruba od 15.30 hodin se relativně malé improvizované pódium zaplnilo relativně velkým počtem „Beskyďáků“. Ti, od malých po velké, všichni v krásných valašských zimních krojích, předvedli pásmo koled a okořenili jej i malým tanečkem pod pódiem. S jejich vystoupením se začal prostor v centru příjemně plnit. Beskyďáky vystřídala Schola od Svaté Kateřiny pod vedením Marušky Křenkové a hudebním doprovodem Jarka Křenka. Děti si získaly srdce přihlížejících a naslouchajících krásnými písničkami, z kterých už doslova dýchala vůně vánoc.

Po půl páté už se jeviště chystalo pro Mateřskou školku ze Sídliště, která již několikrát zorganizovala společné slavnostní rozsvícení vánočního stromečku v Zubří. Letos jejím vystoupením vrcholil program vánočního jarmarku. Paní učitelky a pár dětí zazpívalo několik krásných zimních a vánočních písniček a přišel čas na odpočítávání, které vyvrcholilo rozsvícením vánočního stromečku, který se letos oděl do červených světýlek.

 Za pořadatele děkujeme všem, kteří nám s jarmarkem pomohli, všem účinkujícím, zvukařům i stánkařům. Letos to pro nikoho z nich nemohlo být jednoduché. Zima sice nebyla třeskutá, ale po tak dlouhém, krásném a teplém podzimu nás všechny malinko překvapila! Advent začíná. Užijte si jej v pohodě, v klidu a ve zdraví.

Autor video sestřihu Jaromir Kulpa


 

Všechny fotky ke stažení ZDE

Sdílet.

About Author

6 komentářů

  1. PROSIM přidejte tomu STROMU paru svíček. Podle mne je jiakj kdyby vyrost z GATI.

  2. Nápad s jarmarkem, jak už zde bylo psáno, super…jen ten stromeček…nevím, kdo ho má na svědomí, ale je to bída:-( Možná by neškodila exkurze do okolních měst a vísek pro inspiraci…doufám, že to bude příští rok daleko lepší..

  3. Do “rozsvícení” vánočního stromečku se nám program a stánky velice líbily, ale po “rozsvícení” stromku a dost rychlém úprku stánkařů jsme byli dosti zklamaní
    Prosím, příští rok bez zklamání, hůře na tom byli snad už jen v Liberci

Zanechat komentář