Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Hrajeme a zpíváme pro Libušín, benefiční DEN MĚSTA ZUBŘÍ

30.8.2014 @ 14.00

dobrovolné vstupné pro Libušín

Ticho. Jen pár kolemjdoucích a smutné trosky ohořelého Libušína. Tak to v pondělí 3. března 2014 dopoledne vypadalo na Pustevnách v Beskydech. Požár jedné ze zdejších památkově chráněných chat, unikátního díla architekta Dušana Jurkoviče, vypukl po půlnoci. Hasiči uchránili před plameny okolní stavby, Libušín ale utrpěl obrovské škody.

Jedno méně známé české přísloví praví: „Kdo umí zpívat a smát se, ten se neleká žádného neštěstí“. Proto jsme se v Zubří rozhodli věnovat letošní DEN MĚSTA Libušínu a za pomocí regionálních muzikantů a umělců sejmout z celé události smuteční roucho. Program akce nestojí na velkých jménech, ale na muzikantech a umělcích, jejichž srdce patří Valašsku! Věříme, že se na pozadí příjemných melodií, pohodové atmosféry a ušlechtilého umění ve Vás podaří vzbudit ochotu podpořit veřejnou sbírku na obnovu této národní kulturní památky.

Program dne města:

14:00  Zbyněk Terner & Astmatic

Jméno Zbyňka Ternera rozhodně není na valašské a české hudební scéně neznámé. Stal se profesionálním hudebníkem a zpěvákem. Za svou bohatou dosavadní kariéru působil v několika hudebních seskupeních, koncertoval v zahraničí a spolupracoval se špičkami české hudební scény. Srdcovou záležitostí se pro něj stala kapela Valašská bluesová společnost. Pro účinkování na benefici pro Libušín si jako doprovodnou kapelu vybral Astmatic z Valašského Meziříčí. Kapela vznikla v roce 2008 na základech kapely Stetson, zkrátka a jednoduše „mladá kapela se starým motorem“. Jejich společný repertoár bude vystavěn na světových evergreenech z dílny B. Dylana, B. Marleye, E. Claptona, M. Jaggera a dalších. To zní jako příslib vynikající muzikantské kvality hned na začátek, nemyslíte?

bez názvu

14:40  Palárikovo – taneční skupiny AZANAS a SENIORKA

Přátelé z našeho partnerského města Palárikova nemohou na žádné větší zuberské akci chybět, zvláště pokud jde o dobrou věc. Tentokrát se Vám představí dvě taneční seskupení, jež věkově dělí alespoň jedna generace – zkušená formace „Seniorka“ i mládím rozzářený „Azanas“ s sebou dovezou kus slovenského temperamentu, krásy i přátelství.

oalarikovo-seniorka-5_r4712-r952-st.ir3-_t300

15:10  VSPT Beskyd

Krátké pásmo toho nejlepšího, co Beskyďáci od těch nejmenších po nejzkušenější v posledním roce nacvičili, to vše pod taktovkou Malé muziky souboru Beskyd!

10402699_327930207363563_1402651744933772239_n DSC_1860

15:40  Matyáš Juříček, Ávorys Elubic

Minipřehlídku nastupující muzikantské generace zubřanů zahájí sólové vystoupení Matyáše Juříčka, který se se svou kytarou a hlasem začíná nenápadně přibližovat umění Tomáše Kluse. Poté opanuje pódium čtyřčlenná folková formace Ávorys Elubic, která svá první velká vystoupení zažila na letošní benefici pro Stonožku a následně na Metlářském jarmarku, kde velmi příjemně překvapila stovky spokojeně naslouchajících návštěvníků.

7.-benefice-pro-Stonožku-2014-00017OLYMPUS DIGITAL CAMERA

16.30  FARAONI

Od roku 2012 se především na zuberských akcích můžete setkat s několika sympaťáky, z nichž většina se jmenuje „Dořičák“. Tito muzikanti Vás baví léty prověřenými hity. Ve stejné sestavě spolu začali hrát již v roce 1960. Po několika změnách i odmlčení kapely se vrací s hity té doby od skupin jako je Beatles, Roling Stones, Olympic, Beatmen a dalších.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

17.10  COUNTRIO

Kapelník hodonínské country kapely, pan Lubomír Krobot, byl na Pustavnách toho rána, kdy z Libušína zůstaly jen základy, ohořelé zbytky a hromady popela. Možná právě proto i on se svými kamarády přijede do Zubří podpořit veřejnou sbírku. Každopádně se můžete těšit na pořádnou dávku klasické country muziky i bluegrassu.

2012-02-04_Ceska_ves_20

18.00  Tomáš Kočko & orchestr

Dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku, jejich album Poplór bodovalo v prestižní TOP 20 Europian World Music Charts. Se svou muzikou inspirovanou tradiční moravskou hudbou objíždějí Evropu od Ruska až po Irsko, hrají na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových. Zatímco jejich první album – Horní chlapci – je folkovým holdem valašskému básníkovi Ladislavu Nezdařilovi, aktuální CD – Cestou na jih – je etnorockovým putováním folklórními regiony Moravy ze severu na jih. A v rozpětí mezi těmito alby najdete hudbu Tomáše Kočka a jeho Orchestru. World music s moravskými kořeny.

TK&O_promo_2 – kopie

19.00  František Segrado

„Zatím žije a tvoří na Valašsku“, nám František řekl na otázku, co o něm můžeme napsat. Tento skromný valašský „samorost“ dobil svou opravdovostí a nezaměnitelným hlasem srdce takového autora jako je Michal Horáček, a zdaleka ne jen jeho.

František Segrado 1

19.50 Fojti

Hudební skupina vznikla v Poličné u Valašského Meziříčí v roce 2010. Dala si za cíl skládat a hrát vlastní folkrockové písničky inspirované valašským a moravským folklórem. Kapela hraje v nástrojovém složení: akustická kytara, housle, flétna, basa, elektrická kytara, bicí.

20.40  Z horní dolní a dál na jih

Hudební skupina, která sídlí na Dolní Bečvě, tvoří svým způsobem současný hudební folklór. Předmětem jejího zájmu nejsou již existující lidové písně, ale „lidové“ písně nové – vlastní. Zrcadlí se v nich radosti i trampoty života, tak, jak je vnímají a prožívají sami členové kapely. Hudebně jsou písně upravovány prostředky, které mají díky aktuálním hudebním vlivům autoři k dispozici. Texty písní jsou psány valašsky, přesněji tím, co z nářečí v údolí rožnovské Bečvy zbylo – se současným bečvanským přízvukem a občasným užitím některých pozapomenutých slov.

z horní dolní a dál na jih

21.40

Lososi

Lososi mají ve svém repertoáru převážně country, ale dokážou roztančit jak „mladší ročníky“ písněmi „60-70“ let ať rock, folkrock tak „starší“ ročníky a to spoustou lidovek. Mají i skladby z vlastní dílny, ale u každého vystoupení platí jediné: „Posluchači, pro které hrajeme, se musí bavit společně s náma.“ A to je také důvod toho, proč vystupují prakticky ve stejné sestavě téměř 20 let.

Lososi III

22.20  Koridor

Jedna z nejoblíbenějších a nejkvalitnějších rockových kapel 80. a 90. let na Valašsku, skupina KORIDOR ze Zubří, se po 15ti letech vrátila na koncertní pódia v roce 2011. Mezi zakládající členy v roce 1985 patřili kytarista Pavel Němec a bubeník Petr Krupa. K těm se postupem času a personálních změn připojili zpěvák Radek Nohavica, byskytarista Petr Krhovják, klávesák Dan Kuchynka a zvukový mistr Libor Vojkůvka. Koridor se po celou dobu působení pyšnil „našláplým“, melodickým hard and heavy rockem, plným vokálů, kytarových i klávesových sól, podpořených hutnou rytmikou. Jako všechny tehdejší kapely měl Koridor v repertoáru hity Deep Purple, Whitesnake, Iron Maiden….., až dozrál k tvorbě vlastních skladeb, které postupem času zlidověly.

23.00  DJ eMPea, Ice Vise / Faraoni

Na závěr celého programu Vám k tanci a poslechu zahrají zuberští DJ ´s  a opět se na pódium vrátí také Faraoni.

Přijměte naše srdečné pozvání na výjimečný den plný dobré muziky, jídla, pití a příjemné zábavy. Doufáme, že oplátkou za ochotu účinkujících vzdát se honorářů a pořadatelům za dlouhodobé přípravy a snahu, budou Vaše otevřená srdce i peněženky! Předem Vám děkujeme jménem našim i jménem Valašského muzea v přírodě!

Hrajeme a zpíváme pro Libušín malý

Podrobnosti

Datum:
30.8.2014
Čas:
14.00
Cena:
dobrovolné vstupné pro Libušín
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
, , , , , , , , , , , , ,

Pořadatel

Město Zubří
Webová stránka:
www.mesto-zubri.cz

Místo konání

Klidové centrum Zubří
Hlavní
Zubří, 756 54 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
www.mesto-zubri.cz