Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Cyklotoulky Kubou – Křeslo pro hosta speciál

14.11.2014 @ 6.00 - 20.00

Kč50

  Někdo je může znát z vyprávění v Českém rozhlase, někdo možná z přednášek a besed, jiný se s nimi mohl potkat jako s pořadateli Festivalu Cyklocestování nebo na společném výšlapu s kočárky na vrchol nějaké hory … Řeč je o rodině Stillerových. Nejprve Martin, pak i jeho partnerka Renata a od roku 2012 i malá Stelinka – všichni propadli vášni cyklocestování. U nás v Klubu se představí poprvé, a sice s přednáškou o cykloputování na Kubě. Trochu té exotiky před opravdovým nástupem zimy neuškodí. Určitě přijďte. Bude to stát za to.

Cyklocestovatelé Renča a Martin Stillerovi vyrazili na půlroční a přesně 7000 km dlouhé cykloputování po americkém kontinentě, jehož hlavním cílem bylo proniknout mezi lidi, poznat kulturu, přírodu a krásy v daných krajinách. Na svém cykloputování Renča s Martinem nikam nespěchali, kilometry nehltali a dostatečně si tak vše vychutnávali. Jaká byla Kuba ještě za Fidela a vlastně už skoro bez Fidela, to se dozvíte prostřednictvím jejich poutavého vyprávění plného dobrodružných zážitků. Na závěr krátce nakouknete pod pokličku, jak jejich cesta dále pokračovala do Mexika a na úžasný scénický jihozápad USA.

Kuba1Kuba2Kuba3

 Ing. Martin Stiller

 Ročník 1980, vystudoval obor Geovědní a montánní turismus na VŠB-TU Ostrava a poté Management a marketing na UTB ve Zlíně.

Narodil se a dětství prožil v Broumově, v oblasti pískovcových skal. V současné době žije střídavě v Beskydech ve Frýdku-Místku a v rakouské Vídni.

Vlastní  akreditaci průvodce pro činnost horskou a je také kvalifikovaným průvodcem cestovního ruchu. Aktivně se zabývá turistikou, VHT a především cykloturistikou. Je členem českého klubu cestovatelů.

Na kole projel velkou část Evropy. V létě 2001 podnikl náročnou cykloexpedici “Na kole napříč Evropou z Čech až do Afriky” – 5750 km v 10 státech a na 2 kontinentech. V sedle svého kola zdolal také cca 120 horských průsmyků a sedel, jako např. Passo dello Stelvio 2758 m, Timmelsjoch 2509 m, Edelweisspitze 2571 m a mnohé další.  Na plně naloženém kole se také podařilo vyšlapat až na alpskou horskou chatu Pirovano nacházející se v nadmořské výšce 3050 m. Na přelomu roku 2007-2008 uskutečnil  9320 km dlouhou cykloexpedici napříč celým australským kontinentem ze západu na východ. V roce 2010 následovala půlroční cyklocesta Amerikou, při níž Martin se ženou Renčou našlapali na svých kolech 7000 km po Kubě, Mexiku a USA.

Cyklocestování se stalo jeho vášní a vedlo ho k založení prvního ryze cyklocestovatelského festivalu „Cyklocestování“, který se koná tradičně ve Frýdku-Místku, Hradci Králové a Brně. Více na www.cyklocestovani.cz

Do dnešních dnů procestoval více než 35 zemí a tím rozhodně jeho cestovatelské plány nekončí. Cestování se stalo jeho životem, drogou i radostí, které se hodlá věnovat i v budoucnu.

Jako horský průvodce působil např. ve Walliských či Julských Alpách, v pohoří Dachstein, na Ukrajině, v Norsku, na Islandu, v Keni a také Pákistánu.

Jeho koníčkem je poznávání nových krajů, sport a rád také fotografuje. Ze svých cest a expedic vytváří cestopisné besedy – DIASHOW, které prezentuje s velkým ohlasem již několik let po celé České republice i v zahraničí. Nabídku cestopisných besed pro školy, knihovny, muzea či jiné kulturní organizace prezentuje na svých webových stránkách: www.cyklocestovani.cz . Zde jsou také uvedeny termíny, kde se je možno s tímto cestovatelem osobně setkat a tak tyto velmi zajímavé pořady zhlédnout.

Cestopisné projekce prezentuje pravidelně na mnohých cestovatelských festivalech a sportovních veletrzích, např. Sportlife – Brno, Setkání cestovatelů – Praha, Horobál – Frenštát pod Radhoštěm, Cyklocestování – Frýdek-Místek, Cesty – Prosiměřice u Znojma, Scuk u Štatlu – Brno, veletrh Sport – Jablonec nad Nisou, Horování – Šumperk a další.

Občas publikuje své články v časopisech se sportovní, cestovatelskou a outdoorovou tématikou, jako např. Treking, Cykloturistika, Malý průvodce světem outdooru, Lidé a Hory a další. Mimo jiné se jeho články objevují v denním tisku, regionálních magazínech apod. Zajímavého vyprávění se spoustou zážitků také rádi využívají redaktoři Českého rozhlasu a České televize.

Při testování výrobků spolupracuje s předními českými výrobci sportovního vybavení, jako např. TILAK, JUREK S+R, RUBENA, YATE a dalšími zahraničními firmami jako jsou: MEINDL, ORTLIEB, ISOSTAR, VERTEC, TRANGIA, LIMAR, TERMOVEL atd.

 

 

 

Podrobnosti

Datum:
14.11.2014
Čas:
6.00 - 20.00
Cena:
Kč50
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
, , , ,

Pořadatel

Město Zubří
Webová stránka:
www.mesto-zubri.cz

Místo konání

Klub Zubří
Hamerská 10, 756 54
Zubří, 756 54
+ Google Mapa
Telefon:
571 659 447