Poslední kolo ligy určilo pořadí na stupních vítězů

0

 

Obrázek

Včerejším dnem skončil čtvrtý ročník zuberské amatérské ligy v kuželkách. V úvodním duelu proti sobě nastoupili Gumotíci a tým TPV. Jindra Cahlík (225) získal pro svůj tým první dva body, jenže po druhém duelu srovnal skóre Pepa Mazáč (217). Do závěrečného souboje šli borci z TPV s náskokem 25 kolků a s vidinou prvního vítězství v lize. Jenže proti byl Petr Procházka, který se výkonem 241 kolků nejen dostal do sestavy kola, ale hlavně připsal Gumotíkům dva body do tabulky. Ti nakonec obsadili páté místo, tým TPV skončil na poslední, sedmém místě. Je škoda, že soutěž končí, protože právě hráči TPV předvedli v závěrečných kolech velké zlepšení. V dalším souboji šlo o hodně. Vítězství týmu KO-SA mohlo přinést potvrzení prvenství Marodů, případný posun KO-SY na třetí místo (v případě porážky Tip café) a taky

pokles celku Oktopusu z druhého na třetí místo. Naopak Oktopus musel k jistotě druhého místa zvítězit. Již úvodní duel ukázal, že celek Oktopusu nemá svůj den. Tomáš Zeman předvedl 223 kolků, a i když po první dráze prohrával, nakonec svůj duel dovedl k vítězství. Druhý duel přinesl stejný průběh, ale v opačném gardu. Po první dráze vedl Pavel Mizera o 23 kolků, jenže drtivým finišem rozhodl na dráze druhé o dvou bodech pro Oktopus Milan Leška (224). Drama vrcholilo. Nebo spíš mělo vrcholit. Jenže Jarek Jurka nenechal nikoho na pochybách, kdo bude v tomto souboji úspěšnější. Naďu, která shodila 230 kolků, celkem v pohodě porazil (264) a připsal svému týmu dva body do tabulky.

To už hráči Tip café před začátkem duelu věděli, že je případná výhra s Paneláky posune na druhé místo. Úvod byl ještě dramatický, když Ruda Blabla shodil na první dráze 131 kolků a získal náskok dvanácti kolků. Jenže druhou dráhu už tak nezvládl a Pepa Randus (240) získal první dva důležité body. Druhý duel jednoznačně opanoval Robert Jurajda (262), když se Tondovi Zelenkovi nedařilo vůbec nic, a nasměroval svůj tým k druhému místu. To potvrdil ve velmi vyrovnaném utkání Libor Pšenica (237) a hráči Tip café tak v poslední možnou chvíli přeskočili Oktopus. Ten tedy zakončil tento ročník na třetím místě, celku KO-SY zůstala příčka čtvrtá. Na kompletní zápisy všech utkání se můžete podívat zde. Tabulka a výkony jednotlivců jsou k dispozici na tomto odkazu.

Konečná tabulka soutěže nám ukazuje, jak se soutěž vyrovnala. Minimálně na prvních čtyřech místech. Jestliže v minulém ročníku vyhráli Marodi suverénním rozdílem devíti bodů, letos již to byly jen body dva. Mezi prvním a čtvrtým byl vloni rozdíl třinácti bodů, letos jen body čtyři. Samozřejmě nelze náskok zcela srovnávat, protože minulý rok startovalo v lize o tři týmy více. Ale ztráta pěti bodů celku Marodů je povzbuzením pro ostatní týmy a zároveň zdviženým prstem pro Marody, že i s ostatními se bude muset v dalším ročníku vážně počítat. Vzhledem k plánované výstavbě nového multifunkčního areálu, zbourání staré kuželny a postavení nové, ještě v tuto chvíli nevíme, kdy bude další ročník zahájen, ale pevně věříme, že po krátkém odpočinku od kuželek, začnou týmy spřádat plány na ročník další. Nejen o umístění v tabulce se rozhodovalo v tomto kole. Definitivní podobu získala také sestava dvanácti nejlepších hráčů, kteří se příští sobotu utkají v exhibičním turnaji TOP 12, který je součástí slavnostního zakončení kuželkářské ligy. Samozřejmostí je i předání cen nejlepším družstvům a jednotlivcům ligy.

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář