DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2017 – rezervace, předprodej

0

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2017

10.11.2016

Vše, co potřebujete vědět o Divadelním předplatném v Zubří v roce 2017. Permanentky na divadlo v Zubří – to může být i skvělý dárek pod stromeček, který dělá radost celý rok. V tomto článku najdete program, informace o možnostech rezervace a prodeji permanentek na Divadelní předplatné 2017.

Rok se s rokem sešel, Bob Klepl se svým „Vysavačem“ dočista uklidil naše klubová prkna, co znamenají svět, a 11. prosince 2016 se odehraje poslední letošní hra – HRA VÁŠNÍ. Za divadelním předplatným 2016 tak můžeme udělat definitivní tečku. Tu však děláme jen proto, aby počátkem ledna nového roku mohla opona znovu stoupat vzhůru a otevřít bránu k novým společným zážitkům, salvám smíchu, slzám dojetí či bouřlivého potlesku. 

Nová divadelní sezóna je tady. Opět přicházíme s nabídkou dvou divadelních předplatných. Představujeme Vám program na rok 2017, v němž nechybí letos neodehrané divadelní kusy s Ivou Janžurovou či Richardem Krajčem, klasické hry ověřených profesionálních souborů ani pár novinek.
Snad poprvé v jedenáctileté historii předplatného v Zubří nezačínáme ochotníky z Valašské Bystřice – Divadlem Chaos. Předplatitelská skupina A tak sestává z pěti profesionálních představení, ve skupině B zastupuje ochotníky oblíbený spolek Hrozen z Hroznové Lhoty, který už dobyl prkna věhlasných divadel i srdce porotců na soutěžích pro neprofesionální soubory. Zdánlivě v předplatném na rok 2017 chybí herci ze Slováckého divadla, ale Vám přesto neuniknou. Uvidíte je v představení s roztomilým názvem „Normální debil“. Těšínské divadlo přijede s dalším muzikálem ze své produkce – zazpívá Vám sladká Sugar v legendární komedii známé i z filmového plátna „Někdo to rád horké“. Těšínští, kteří si čím dál více získávají Vaši přízeň, přijedou ještě jednou, a sice se známou divadelní komedií Charleyova teta. Vrátí se k nám také Splašené nůžky ze Zlína. Zařadili jsme je do druhé předplatitelské skupiny a i přesto věříme, že se najdou tací, co je budou chtít vidět znovu. Po delší době se do Zubří přijede ukázat i soubor z Šumperka. Jejich Manon Lescaut slibuje příběh vášnivé a spalující osudové lásky, krásnou řeč plnou jiskřivých veršů a spoustu poetiky.

Divadelní předplatné v Zubří, to nejsou jen pozvaná divadla. To jste především Vy – nejlepší publikum široko daleko. Bez Vás by to jednoduše nešlo, proto neváhejte a přijďte si za námi pro permanentky, které už se nemohou dočkat, až začnou přinášet radost – třeba pod vánočním stromečkem. S předprodejem permanentek začínáme v pondělí 28. listopadu 2016.

Informace:

Klub Zubří – kancelář Odboru kultury a sportu MěÚ Zubří
Hamerská 10, Zubří
Lenka Přečková, Dana Pekarová
Tel: 571 659 447, 602 483 785
kultura@mesto-zubri.cz
Facebook: Klub Zubří

Úřední hodiny:
Pondělí, středa: 8:00-11:30, 12:30-17:00
čtvrtek: 8:00-11:30, 12:30-14:00
pátek: 8:00-11:30

 

Program Divadelního předplatného

Předplatitelská skupina A

(=letošní PÁTEČNÍ)

cena: 1 300 Kč

neděle 8. 1. 2017 od 18.00 hodin                       
Divadlo Pecka (Staré město)
Normální Debil

pátek 3. 2. 2017 od 18.00 hodin             
Divadlo Kalich (Praha)
Božská Sarah

pátek 26. 5. 2017 od 18.00 hodin
Těšínské divadlo
Charleyova teta

pátek 6. nebo 13. 10. 2017 od 18.00 hodin          
Těšínské divadlo
Sugar – Někdo to rád horké

listopad 2017 od 18.00 hodin 
Městské divadlo Zlín
Splašené nůžky

 

Předplatitelská skupina B

(=letošní SOBOTNÍ)

cena: 1 100 Kč

neděle 29. 1. 2017 od 18.00 hodin                      
Divadlo Pecka (Staré město)
Normální Debil

pátek 10. 3. 2017 od 18.00 hodin                       
Hroznolhotský ochotnický spolek Hrozen
Dovoloná ólinkluzif

úterý 6. 6. 2017 od 18.00 hodin              
Divadlo Ungelt (Praha)
Deštivé dny

sobota 7. nebo 14. 10. 2017       od 18.00 hodin
Těšínské divadlo (Český Těšín)
Sugar – Někdo to rád horké

sobota 25. 11. 2017 od 18.00 hodin
Divadlo Šumperk
Manon Lescaut

 

Představujeme Vám jednotlivé hry zařazené do Divadelního předplatného

 

Divadlo Pecka – Normální Debil

Profesionální divadlo PECKA vzniklo k příležitosti realizace a následného provozování divadelního představení „Normální debil (aneb Příběh puberťáka aneb Mé dětství v socializmu)“. Poněkud kvalitativně zavazující název divadla (PECKA) je obsahově a ideologicky propojen s typickým produktem slováckého regionu – švestkami, potažmo slivovicí. Má zaručovat, že se pod tímto názvem uskuteční kvalitní divadelní představení, které jde k „jádru“ věci a které bude originálně „vonět“ a „chutnat“.
Autor, režie: Robert Bellan (Rychlé šípy, 2+1=6, …)
Hrají: David MacháčekMartin VrtáčekAnna PospíchalováAlžběta Kynclová, Tereza Hrabalová
Deník puberťáka aneb Mé dětství v socialismu. Divadelní hra Normální debil vznikla na motivy stejnojmenné knihy Roberta Bellana. Jedná se o tzv. „retro komedii“, inspirovanou autorovým dětstvím prožitým v socialistickém Československu. Během večera plného humoru, nadsázky i nostalgie se ocitneme spolu s hlavním hrdinou – známým průšvihářem Norbertem Intribusem – například v socialistické domácnosti, ve škole, na fotbalovém hřišti, u splavu, v nemocnici, nebo třeba i na překvapivě hřbitovním sexuálním večírku. Nedílnou součástí inscenace je dobová „Pop music“.

Divadlo Kalich (Praha) – Božská Sarah

Autor: John Murrell
Režie: Alice Nellic
Hrají: Iva Janžurová, Kryštof Hádek/Igor Orozovič
Komorní komediálně laděná hra o několika dnech na sklonku života herečky Sáry Bernhardtové, legendy francouzského divadla, ve společnosti jediného muže – oddaného tajemníka Georgea Pitoua. Groteskní i jímavé rozhovory již nemohoucí a nemocné herečky s tajemníkem, který trpělivě snáší její rozmary i hašteřivost, otevírají nejen poutavý pohled na svět přelomu 19. a 20. století, ale především do osamělé duše velké osobnosti světového divadla…

Těšínské divadlo – Charleyova teta

Autor: Jevan Brandon Thomas
Režie: Miloslav Čížek
Komedie, která nezklame, by mohlo být podtitulem této Thomasovy hry. Už více než jedno století rozesmává diváky takřka na celém světě. Muž převlečený za ženu není na divadle zjev ojedinělý, ale Thomas dovedl tuto záměnu takřka k dokonalosti. Anglický humor, bláznivé situace
a překvapivé řešení nenechá diváka chladným. Také inscenace české scény Těšínského divadla je diváky nadšeně přijímána a hraje se s velkým úspěchem.

Divadlo Ungelt – Deštivé dny

Autor: Keith Huff
Režie: Janusz Klimsza
Hrají: Richard Krajčo, David Švehlík
Americké drama je hrou o síle přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. V americké a zároveň světové premiéře této hry hrály mladé policisty světové filmové hvězdy Daniel Craig a Hugh Jackman.

Těšínské divadlo – Sugar – Někdo to rád horké

Autor: Peter Stone
Režie: Miloslav Čížek
Muzikál Sugar aneb Někdo to rád horké vznikl na základě úspěchu dnes už legendárního filmu s Marilyn Monroe. U nás byl muzikál uveden poprvé 1. dubna 1986 v Hudebním divadle v Karlíně a od té doby putoval snad po všech scénách našich divadel. Vtipné dialogy, svižné tempo, svůdná zpěvačka Sugar, dámský swingový orchestr, gangsteři a miliardáři a to vše „v balení“ působivé swingové hudby je zárukou vzniku zábavného muzikálu.

Divadlo Šumperk – Manon Lescaut

Autor: Vítězslav Nezval
Úprava, Režie: Václav Klemens
Román francouzského spisovatele Abbé Prévosta (1697–1763) Manon Lescaut se stal předlohou pro nejedno zpracování. A jestli nějaké zpracování v našich zemích Prévostovu Manon zastínilo, tak je to zcela určitě veršované drama Vítězslava Nezvala (1900–1958).
Mladičký rytíř des Grieux má zanedlouho nastoupit do kněžského semináře, Manon Lescaut je na cestě do kláštera, kam ji posílají rodiče. Osud je svede dohromady a stačí jeden jediný pohled, aby se des Grieux do Manon zamiloval. A kráska z Arrasu zase do něj. Oba okamžitě plánují tajný útěk do Paříže, útěk z dosahu rodičovského vlivu. Aby láskyplný příběh měl šťastný konec, nesměla by Manon svým půvabem a krásou okouzlovat další muže. A nesměla by podléhat tomu, že se líbí a že se jí líbí toho využívat…
Do šumperského divadla se Manon Lescaut vrací po 27 letech. Nové nastudování slibuje poutavě rozehraný příběh vášnivé a spalující osudové lásky, krásnou řeč s jiskřivými verši a poetickou podívanou.

Hroznolhotský ochotnický spolek Hrozen – Dovolená ólinkluzif

Autor: Jitka Pavlicová
Hrají: herci spolku Hrozen – 9 osob
Málokdo si dnes uvědomuje, co by pro člověka měla být dovolená …
Odpočinek (rači sme měli byt doma, ten vinohrad bude zarostený než dojedem)
Relaxace (z teho nicnedělání mňa všecko bolí)
Chvíle bezstarostnosti (nejsu si jistá, lesti sem zavřela okna a kdoví, lesti dajů mladí tým slépkám)

Městské divadlo Zlín – Splašené nůžky

Autor: Paul Pörtner
Režie: Jakub Nvota
Komedie s detektivní zápletkou, v níž detektivem jsou i diváci. 
Komedie s názvem Splašené nůžky udivuje diváky již mnohá desetiletí. Na konci sedmdesátých let se ale této látky chopili američtí herci a producenti Bruce Jordan a Marylin Abramsová a vytvořili z ní komedii s detektivní zápletkou plnou herecké improvizace. Od roku 1980, kdy uvedli hru Splašené nůžky v Bostonu, byla přeložena do 11 světových jazyků a vidělo ji přes 9 miliónů diváků na více než 36 místech světa.

ZPŮSOB REZERVACE A PRODEJE PERMANENTEK

 

OBECNÉ INFORMACE PRO PŘEDPLATNÉ 2017

 1. Jsou připraveny dva předplatitelské cykly po 5 představeních.
 2. Letošní páteční předplatné = PŘEDPLATITELSKÁ SKUPINA A, cena permanentky: 1 300 Kč
 3. Letošní sobotní předplatné = PŘEDPLATITELSKÁ SKUPINA B, cena permanentky: 1 100 Kč
 4. Letošním předplatitelům držíme jejich stávající místa v jejich předplatitelské skupině do 4. 12. 2016, poté budou nabídnuta dalším zájemcům.

 

ZPŮSOB REZERVACE

 1. Vyplněním přihlášky a jejím fyzickým doručením do kanceláře Odboru kultury a sportu v Klubu
  Zubří, Hamerská 10 (nebo do poštovní schránky města Zubří na budově Klubu Zubří)
 2. Vyplněním přihlášky a zaslání e-mailem na adresu: kultura@mesto-zubri.cz.Přihláška bude ke stažení na http://kultura.mesto-zubri.cz
 3. Telefonicky: 571 659 447
 4. Od 12.12.2016 bude spuštěna možnost elektronické rezervace na http://rezervace.mesto-zubri.cz.

 

PRODEJ PERMANENTEK

 1. Prodej permanentek probíhá dle časového harmonogramu prodeje permanentek v úředních hodinách kanceláře Klubu Zubří.
 2. Stávajícím předplatitelům držíme automaticky jejich místa pouze do 04.12.2016, následně budou nabídnuta k prodeji.
 3. Platba je možná i bezhotovostně na základě přiděleného variabilního symbolu.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM PRODEJE

V roce 2016 probíhá prodej permanentek v úředních hodinách kanceláře Klubu Zubří v období od pondělí 28.11.2016 do pondělí 19.12.2016 dle níže uvedeného rozpisu. V roce 2017 bude předprodej permanentek ukončen pro předplatitelskou skupinu A dne 6.1.2016 a pro předplatitelskou skupinu B dne 16.1.2016.

  Rezervace od Prodej od Platnost rezervace
Předplatitelé 2016 požadující stejná místa ve stejné předplatitelské skupině 14.11.2016 28.11.2016 do 4.12.2016
Předplatitelé 2016 požadující nová místa nebo místa v druhé předplatitelské skupině 5.12.2016 5.12.2016 do 14 dní od rezervace
Noví zájemci o předplatné 12.12.2016 12.12.2016 do 02.01.2016
Sdílet.

About Author

Zanechat komentář