Vítězství putuje do Tlumačova

0

 

Obrázek

Třetí ročník turnaje ve stolním tenise, tentokráte ve čtyřhře, proběhl v sobotu v sokolovně. Dlouho byli pořadatelé na vážkách, zda turnaj vůbec uskutečnit, ale přihláška čtyř párů z Tlumačova to rozhodla za ně. V turnaji nakonec startovalo jedenáct dvojic a zdá se, že domácí příznivci stolního tenisu mají strach změřit síly s ostatními! To ovšem neplatí pro páry Ivan Daněk-Jenda Frňka, Dušan Palát-Vojta Pernický, Laďa Brokeš-Staňa Ovčačík, kteří se této výzvy tradičně nezalekli a dosáhli na velmi pěkné umístění.

Ale pojďme se na průběh turnaje podívat pěkně popořádku. Turnaje se letos z důvodu nemoci nezúčastnili obhájci trofeje, Tomáš Blabla a Martin Hořelka, ale z Valašské Polanky přijeli loňští finalisté Kuba Trebula a Lukáš Karola. K nim se kromě již zmiňovaných zuberských párů přidala početná ekipa z Tlumačova, za kterou hráli i borci z Otrokovic či Rychlova u Bystřice pod Hostýnem. A díky Jergušovi Koplíkovi ze Slovenska měl turnaj mezinárodní punc! Přihlášené dvojice byly rozděleny do dvou skupin, kde se utkaly každý s každým na tři vítězné sety a poté postoupily vždy čtyři nejlepší páry do čtvrtfinále. Již zápasy ve skupinách naznačily, kdo bude patřit k favoritům a komu nebudou předvedené výkony stačit k postupu.

Obrázek

Ale budiž i těmto borcům ke cti, že se o každý míček prali s vervou a žádný pro ně nebyl předem ztracený. Největším překvapením byl postup až ze čtvrtého místa dvojice Trebula, Karola, jež nezastihnul turnaj v nejlepší formě. Ale i přes to předvedli ve čtvrtfinále pěkný výkon, který jim nakonec k postupu nestačil. Skončili na pálkách vítězů skupiny Palát, Pernický. Ve druhé skupině vyhráli bez ztráty bodu Žídek, Krčma J.ml.

Mezi čtyři nejlepší se nakonec dostaly dva páry zuberské a tlumačovské, ve kterých byly úspěšnější dvojice Brokeš, Ovčačík a již zmiňovaní Žídek, Krčma J.ml. Jelikož o třetí místo nehrajeme, tak na pomyslném bronzovém stupínku skončily společně páry Dušan Palát, Vojta Pernický a otec se synem, Lukáš a Honza Marešovi.

ObrázekVe finále jsme byli svědky opakovaného zápasu ze skupiny, ve kterém porazili Roman Žídek s Jirkou Krčmou mladším domácí pár Laďa Brokeš, Staňa Ovčačík 3:2. I ve finále byli hosté z Tlumačova lepší, a i když se domácí snažili, seč mohli, nakonec podrhé zvítězili, tentokrát 3:1 a stali se vítězi turnaje Pepinec CUP 2016. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde. Na tomto odkazu zase na výsledky play off.

Celý turnaj byl zakončen slavnostním vyhlášením a předáním cen nejlepším. Ale ne vždy je to jen o vítězství, bodech a umístění. Atmosféra na turnaji ukázala, že jde i o to, setkat se s jinými soupeři, jiným hráčským stylem, poznat nové lidi, prostě si v pohodě zasportovat. A možná se i domácí příznivci kulatého míčku vydají na revanš na turnaj do Tlumačova. Uvidíme… .

Pepa Randus

Výběr z fotogalerie – zobrazit celou fotogalerii

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář