Zuberská liga zahájena

0

 

ObrázekPoslední čtvrtek v září patřil kuželkám. V místní kuželně se hrály první zápasy čtvrtého ročníku Zuberské amatérské ligy. Porci čtyřiceti dvou zápasů odstartovali dva Pepové – Randus a Mazáč, přičemž úspěšnější byl ten první. I v dalších dvou duelech zvítězili borci z Tip café (Pavlíček 231, Jurajda 255) a připsali tak svému týmu první dva body do tabulky. Z celku TPV byl nejúspěšnější Lukáš Blabla, který shodil 201 kuželek. V dalším utkání proti sobě nastoupili obhájci prvenství, Marodi, a Paneláci. Domácí vstupovali do zápasu v roli jednoznačného favorita a potvrdili, že i letos je bude těžké zdolat. Hned na úvod totiž předvedli perfektní výkony a suverénně zvítězili 8:0, přičemž nejlepší byl Luba Krupa (275), kterého doplnili Jirka Křenek (253) a Jarda Pavlát (244). Z Paneláků se nejvíce dařilo nové posile týmu, Pepovi Skalkovi, který zdolal 214 kolků.

V posledním duelu proti sobě nastoupily týmy Oktopusu a Gumotíků. Zde nebylo nic tak jednoznačného jako v předchozích duelech. Na úvod zvítězil Franta Krupa výkonem 222 kuželek a dostal svůj tým do vedení. Poté ale vyrovnal 226 kuželkami Petr Polách stav na 2:2 a o výsledku rozhodoval až poslední duel, ve kterém proti sobě nastoupili Naďa Lešková a nový hráč Gumotíků, Jindra Cahlík. Naďa vstupovala do duelu s náskokem šestnácti kolků, a i když prohrála o dva kolky, náskok udržela a oba celky si připsaly do tabulky po jednom bodu. Na kompletní zápisy všech utkání se můžete podívat zde. Tabulka a výkony jednotlivců jsou k dispozici na tomto odkazu.

Stejně jako minulý rok, i letos se může těšit nejlepší hráč kola na věcnou cenu, kterou do všech kol věnoval Robert Jurajda – marketing a manažérská činnost. V tomto úvodním kole ji tak vyhrává Luba Krupa z Marodů.

Hned první kolo naznačilo, že se máme na co těšit. Samozřejmě budou rozdíly ve výkonech družstev či jednotlivců, ale asi ne tak zřetelné jako v minulých letech. Favoritem soutěže určitě zůstávají Marodi, ale o další místa svedou všechny družstva neúprosný boj.

A kdo v něm bude úspěšný nám možná naznačí hned nadcházející kolo, ve kterém se ve středu 12. října utkají:
15.30 hod Marodi – TPV
17.00 hod Oktopus – Tip café
18.30 hod KO-SA – Gumotíci

Výběr z fotogalerie – zobrazit celou fotogalerii

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář