DNY MĚSTA ZUBŘÍ

0

Letos poprvé bude program rozdělen na dva dny. Zatímco v rámci pátečního programu představíme zcela nový prostor Knihovny města Zubří a program se ponese především v rytmu zuberských kapel, v sobotu se letos již potřetí vypravíme na velkou pouť časem, kterou můžete svými kostýmy ozdobit i vy! Vedle zuberských muzikantů uslyšíte na hlavním pódiu třeba hvězdnou kapelu TV Šlágr – Black Band, legendární rockovou Argemu nebo například rapovaného Jožina z bažin v podání kapely Děda Mládek Illegal Band. Děti se mohou těšit na páteční Malování nejen s Ádou Dudkem nebo sobotní hrátky v proudu času. 

PROGRAM:

Orientační časový harmonogram – pořadatel si vyhrazuje právo na změnu v programu

Pátek 2. 9. 2016 od 14:30 hodin – Zubří jako malované

14.30 – 19.30 – Doprovodný program

 • Venkovní výstava Zubří jako malované (14.30 – 19.30)
 • Zubří jako malované – kreativní úkoly a hry pro malé i velké (15.45 – 19.30)
 • Den otevřených dveří v knihovně (15.30 – 18.00)

14.45 hod. – Pohádkové kreslení s Ádou Dudkem

program jednoho z nejznámějších dětských ilustrátorů. Áda Dudek v čísledch – 3550 vystoupení pro děti, 5500 nakreslených obrázků, 3 100 000 prodaných knih.
15.30 hod. – Otevření Knihovny města Zubří pro širokou veřejnost

Program otevření nové knihovny volně naváže na vystoupení Ády Dudka, proto nespěchejte ke knihovně, ale v klidu vyčkejte pod pódiem.
15.45 hod. – Dechová hudba Zubřanka

Mistní dechová muzika s více než 100letou tradicí.
16.45 hod. – Ladislav Kokeš, Milan Cyrus

Písničky z babiččiny krabičky v podání dvou muzikantů, kteří zastanou celou kapelu.
18.00 hod. – Black band (SK)

Letní hudební pohlazení skupiny dobře známé z TV Šlágr
19.30 hod. – Elubic

Mladá zuberská formace a její folk-popové pecky.
21.00 hod. – KORIDOR

Legendární zuberská hard-rocková formace, jejíž večerní koncert bude zaznamenán na DVD.

Sobota 3. 9. 2016 od 14:00 hodin – PUTOVÁNÍ ČASEM

14:00 – 23:00 Doprovodný program:

 • Den otevřených dveří v Knihovně města Zubří (14.00 – 17.00 hod.)
 • Venkovní výstava  – proměny Zubří od minulosti po současnost (14.00 – 19.00 hod.)
 • Valašské fitko – zábavně-naučný program s odborníky na pohyb i výživu v režii Hanky Holišové, Vlaďky Malinové a Lucie Říhové.  (14.00 – min. 17.00 hod.)
 • Hry a soutěže pro děti – Putování časem (14.00 – 17.00 hod.)
 • Soutěž o nejhezčí masku (děti, dospělí i kolektivy)
 • Posezení u ohně – od 17.00 hod. – možnost opékání špekáčků.

14.00 hod. – VSPT Beskyd

folklórní vystoupení místního valašského souboru písní a tanců
15.00 hod. – FARAON

známé hudební trio “Faraonů”
16.30 hod. – BAROCK – barokní část
17.15 hod. – BAROCK – rocková část

Barokní a rockové hity Komorního orchestru Musici Boemi se sólisty Adamem Malíkem (el. kytara) a Pavlem Wallingerem (housle). Úžasné propojení rockové muziky se světem barokních velikánů.
18.30 hod. – ARGEMA

Moravska rocková legenda.
19.45 hod. – SPONA

Překvapení zuberských divadelních ochotníků.
21.00 hod. – Děda Mládek Illegal band

Rapovaný Jožin z Bažin a další pecky z dílny Ivana Mládka v živelných coververzích.


PÁTEK – Zubří jako malované

Věříme, že páteční odpoledne si pro nás nachystá krásné scenérie, barvy i světlo a že vám všem to bude nesmírně slušet. Rádi bychom tento den strávili s tužkou, pastelkami nebo dokonce štětcem v ruce a uchovali jej nejen ve vzpomínkách či na fotografiích, ale také na obrázcích. Naše městečko je posazené do překrásné krajiny a žijí v něm charismatičtí lidé. Bylo by škoda aspoň chvíli si nehrát na malíře.

A protože v tento den se poprvé otevřou dveře do nové krásné a moderní knihovny, pozvali jsme jednoho z nejprodávanějších ilustrátorů dětských knížek Ádu Dudka. Ten nám pomůže nejen s otevřením, ale také s malováním. A určitě nebude sám!  Kreativní dílničky budou připraveny pro malé i velké. Na hlavní scéně se o příjemnou atmosféru postarají až do večera místní hudebníci, které v 18 hodin vystřídá hostující slovenská kapela Black Band známá z TV Šlágr.

V rámci programu se na hlavním pódiu postupně vystřídají:

 • Áda Dudek s Pohádkovým kreslením – 14.45 hod.
 • Dechová hudba Zubřanka – 15.45 hod.
 • Ladislav Kokeš, Milan Cyrus – 16.45 hod.
 • Black band (SK) – 18.00 hod.
 • Elubic – 19.30 hod.
 • KORIDOR – 21.00 hod.

SOBOTA – Putování časem

Brána času se letos otevírá potřetí. Poprvé se tak stalo v dubnu při představení nové expozice muzea Zubří, podruhé se do proudu času vrhly děti na červnovém dětském sportovním dni. Na prahu nového školního roku se brána času v Zubří znovu otevře. Neváhejte, vstupte! Bude to jízda.

Těšit se můžete na bohatý doprovodný program v duchu putování časem, i hudební laskominky na hlavní scéně, kde se postupně představí:

VSPT Beskyd – 14.00 hod.
FARAON – 15.00 hod.
BAROCK – barokní část – 16.30 hod.
BAROCK – rocková část – 17.15 hod.
ARGEMA – 18.30 hod.
SPONA – 19.45 hod
DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND – 21.00 hod.

Vedle lákavého hudebního programu bude pro návštěvníky sobotního DNE MĚSTA připraveno mnoho možností, jak zabavit sebe i děti. Již druhý den budou pro širokou veřejnost otevřeny dveře do zcela nových moderních prostor nové knihovny situované v budově domu služeb v centru města. Přímo v areálu klidového centra bude pro vás připravena výstava, která připomene, jak se v průběhu času Zubří rozvíjelo a měnilo svou tvář.
Neopakovatelným zážitkem bude jistě především pro dospělé návštěvníky zavítání do historicky prvního outdoorového „Valašského fitka“, které si pro Vás s velkou dávkou recese, ale současně s odborným přístupem připravily Hanka Holišová, Vlaďka Malinová a Lucie Říhová. Vedle úkolů, které prověří Vaši fyzickou kondici, se můžete leccos dozvědět o možnostech zdravého stravování.

Vedle toho ve spolupráci se školkami vyroste i herna pro děti, v níž děti ochutnají, jak si děti hrály v průběhu dějin od pravěku až po současnost. Podobně jako v loňském roce bude v podvečerních hodinách zapálen oheň, u něhož si můžete nejen opéct špekáček, ale také v klidu posedět, popovídat nebo zazpívat – hudební nástroje jsou vítány.

To, co by mělo celému sobotnímu dni dát neopakovatelnou atmosféru, jsou Vaše kostýmy. Doufáme, že se podobně jako v loňském roce chytnete příležitosti a náš připravený program okořeníte svou vizáží v duchu Putování časem. Ti nejlepší z Vás pak budou odměněni, a to v kategoriích: děti, dospělí i kolektivy.


DNY MĚSTA ZUBŘÍ – Představujeme účinkující

BLACK BAND (v pátek v 18 hod.)
slovenské uskupení renomovaných muzikantů známé z TV Šlágr

Black Band vznikl z původní dechové hudby kolem roku 2000, kdy podle zpěváka Petera Paulíka začal být zájem o menší skupiny. Z kapely vytvořené hlavně za účelem hraní na obyčejných vesnických zábavách a plesech se brzy stala televizní hvězda a z jejich písní šlágry. Vděčí za to právě TV Šlágr, kde se jejich písničky vysílají a kde také sólista pravidelně moderuje.
Repertoár skupiny tvoří písně slovenského středního proudu a světové evergreeny. V originálním aranžmá hraje Black Band řadu lidových melodií, ale přistupují i k autorské tvorbě. Velkou dávku inspirace nacházejí také v chorvatských melodiích, a tak nám po letních dovolených jistě připomenou atmosféru slunné Dalmácie. (Zdroj informací: Českobudějovický deník)

BAROCK (v sobotu od 16.30 hod.)
barokní a rockové hity v podání Komorního orchestru Musici Boemi

Troufám si říci, že taková muzika ještě v Zubří nehrála a určitě ne pod širým nebem. Nebojte se zaposlouchat do úžasného propojení rockové muziky, kterou poslouchají stovky milionů posluchačů po celém světě s úžasným světem barokních velikánů. Tento hudební experiment zasáhne vaše emoce, ať jste rocker nebo znalec klasického umění.
Profesionální kytarista Adam Malík s akademickým hudebním vzděláním a klasický komorní orchestr z členů profesionálních brněnských těles v čele s koncertním mistrem Filharmonie Brno nabízejí lákavé spojení drsného zvuku elektrické kytary a libozvukem smyčců podpořených cembalem ve slavných skladbách barokních mistrů v čele s Antoniem Vivaldim a Johannem Sebastianem Bachem a rockových legend jakými byli QUEEN či AC/DC.

ARGEMA (v sobotu od 18.30 hod.)
Hudební stálice melodického romantického rocku

Fanoušky milovaná kapela již svými melodiemi obhospodařuje česká a moravská pódia více než 30 let. Její kořeny sahají až do roku 1982 a stále dokáže zabavit davy a roztancovat stovky zamilovaných párů. O legendárním Jarošovském pivovaru by se pomalu dalo říct, že jednoduše zlidověl. Posledním zakládajícím členem je už dlouhá léta pouze bubeník Pepa Pavka. Z počátku takřka metalový zvuk zcela pohltil melodický rock-pop, který na sebe „nabalil dívčí publikum“, přičemž si našel fanoušky i na straně publika pánského. Recenzent Jan Holý po vydání již čtvrtých „Pomaláčů“ o Argemě napsal: „Jenže tahle parta kolem Pepy Pavky má zvláštní talent pro postavení opravdového hitu. Umí napsat baladu, která má srdceryvný text a vygradované kytarové sólo.“Zpěváci se v Argemě střídají poměrně často, v současnosti mikrofon třímá v rukou Jaromír Hnilica. I on má to, co kapele vždy slušelo – silný pop rockový hlas.

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND (v sobotu od 21.00 hod.)
rapovaný Jožin z bažin a další pecky 

Na sobotní vyvrcholení obou dnů jsme pozvali kapelu, pro kterou je čas také velmi relativním pojmem. Parta fantastických muzikantů bohatá na zkušenosti z renomovaných českých rockových kapel (Burma Jones, Alice) objevila před pěknou řádkou let společnou lásku k textům a melodiím Banjo bandu Ivana Mládka. Mysleli si, že bavit se úpravami a vlastní interpretací těchto nezapomenutelných „songů“ vydrží jen chvilku. Stejně tak si mysleli, že to nemůže dlouho bavit ani publikum. A ejhle, na naší hudební scéně již fungují takřka 18 let, když už v roce 2004 ohlásili konec. Z toho se však brzy stala jen delší pauza. Hlad po jejich energií nasáklé rytmické smršti mezi fanoušky nezmizel, spíše naopak – byl větší a větší. A my věříme, že i v Zubří Vás staré dobré písně Ivana Mládka v jejich živelnější podobě budou bavit.


NAVŠTIVTE NOVĚ OTEVŘENOU KNIHOVNU MĚSTA ZUBŘÍ

Všechny návštěvníky Dnů města srdečně zveme na Dny otevřených dveří do nových prostor Knihovny města Zubří. Knihovna bude široké veřejnosti poprvé otevřena v pátek 2. září 2016 za přítomnosti představitelů města a jednoho z nejznámnějších dětských ilustrátorů u nás, Adolfa Dudka. Otevření knihovny se stane součástí jeho zábavného vystoupení pro nejen pro děti v rámci programu Dnů města Zubří, který bude probíhat v Klidovém centru již od 14.30 hodin. Do knihovny tak bude možné vstoupit přibližně kolem 15.30 hodin.

Dny otevřených hodin v nové knihovně:

pátek 2. 9. 2016 – 15.30 – 18.00 hodin
sobota 3. 9. 2016 – 14.00 – 17.00 hodin


DNY MĚSTA ZUBŘÍ – SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ MASKU

Zúčastněte se soutěže o nejhezčí masku v rámci programu Dnů města Zubří 2016 a přispějte tak k neopakovatelné atmosféře celé akce!

Ponořte se proudu času a vyberte si období, epochu či historicky známou osobnost jako inspiraci pro svůj letošní kostým! Nejprve porota mezi vámi všemi vybere nejnápaditější a nejvydařenější kostýmy a určí tak sestavu finálových účastníků. Absolutní vítěz pak vzejde z hlasování Vás všech!

I vy máte možnost stanout na prahu doby, jež je vašemu srdci nejbližší. Možná by někdo z vás uvítal návrat k přírodě, lovu, sběru a zdánlivě bezstarostnému životu ve starší době kamenné. Možná se vidíte v antice plné vzdělanosti a krásy ducha i těla. Třeba se vám líbí středověké obžerství královské šlechty. Možná holdujete módě gotiky, renesance či secese. Spoustu inspirace dává i doba nedávno minulá, jen vzpomeňte na úchvatné modely z loňského retrodne. A třeba vás fascinuje budoucnost. Vaší fantazii se meze nekladou. Putování časem je tu pro vás a vaše opravdové JÁ.
Nechte se inspirovat, vymýšlejte, tvořte, půjčujte si a radujte se ze „svršků“ a ozdob, které vás na jeden den osvobodí od reality všedního dne a přenesou do jiné doby.  Nadchněte pro tuto myšlenku i své partnery, děti či celé party a spolky.

Můžete vyhrát, můžete pomoci dát celé akci krásnější podobu a můžete se skvěle pobavit s přáteli. Kulisy pro vaši zábavu již nyní skládáme tak, abyste se cítili jako doma! Pomůže vám tematicky laděná muzika, hry, soutěže i další doprovodný program Dne města.

Soutěž o nejhezčí masku na téma PUTOVÁNÍ ČASEM
Orientační časový harmonogram

Kategorie děti
14.00 – 15.30 hod. – výběr finalistů
16.00 hod. – vyhodnocení soutěže na jevišti

Kategorie dospělí a nejlepší kolektivní maska
14.00 – 16.30 výběr finalistů soutěž
17.00 – představení finalistů na jevišti
17.30 – 19.45 hod. – hlasování veřejnosti
20.00 hod. – vyhlášení výsledků soutěže na pódiu

Odměny:
Každý kostýmovaný návštěvník obdrží poukázku na špekáček, který si může sám opéct u večerního ohně.
Ocenění dostanou hodnotné ceny od Města Zubří a partnerů akce.

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář