Bison’s midnight 3 – Drda team obhájil titul!!

0

ObrázekRekordní počet družstev letos hostil 3. ročník fotbalového turnaje s názvem Bison’s midnight 3. Patnáct přihlášených týmů se sešlo v sobotu 23. července ve 14:00 na Polyfunkčním centru volnočasových aktivit v Zubří, aby změřily své síly a pokusili se z trůnu sesadit loňské vítěze turnaje, a sice zuberský Drda Team. Pro hráče byly tak, jako v minulých letech, nachystány tři hrací plochy. Organizátoři se pro letošek rozhodli pro herní systém třech základních skupin a následného

play off, do kterého dále postupovaly vždy první a druhý tým z každé skupiny a dále dva nelepší týmy ze třetích míst. Z turnaje se však na poslední chvíli odhlásil tým FC Dinotice a, tak z poslední skupiny ve které měly bojovat právě Dinotice postoupily nakonec jen dva týmy z celkových čtyř.

Turnajové klání se naplno rozeběhlo ve 14:00. Hrací čas byl stanoven na 2 x 12 minut, jednotlivé zápasy tedy za sebou následovaly v půlhodinových intervalech. Na hřištích se pravidelně točila všechna družstva a za podpory svých fanoušků procházela více či méně úspěšně základní skupinou. V této části turnaje herně dominovali předpokládání favoriti Drda Team, těm zdatně na paty šlapal tým FC DK Okna Valmez. Oba tyto celky vyhrály všechny svá utkání a do bojů v play off postoupily s plným počtem bodů. Dalšími postupujícími pak byly týmy: Dragons Nový Jičín, Sk Mogul, Rožnov, Jagermaitři, Dream Team Rožnov a Tuti – Fruti.

Krátce po 19. hodině byly spočítány výsledky základní skupiny a mohlo se postoupit dále do bojů v play off. V tuto chvíli už se také areál Polyfunkčního centra zaplnil slušným počtem diváků, kteří povzbuzovali  především domácí týmy , a hnali je tak za co nejlepším výsledkem. Ani letos nechyběl stánek s občerstvením restaurace Tip Café, u kterého si návštěvníci mohli dát nějaký ten steak, klobásu, párek a zahnat žízeň kvalitně vychlazeným pivem. Restaurace Tip Café také do turnaje věnovala hlavní cenu pro vítěze, a sice 20ti litrový sud piva. Zhruba v 19:15 se tedy začaly odehrávat boje ve vyřazovací části.

V jednom ze dvou prvních utkání mohli diváci sledovat bratrovražedný souboj domácích zuberských týmů – Drda Team proti SK Mogul, ze kterého nakonec vítězně vyšel Drda Team. Čtvrtfinálová utkání byla poměrně vyrovnaná s výjimkou zápasu FC DK Okna Valmez proti Tuti – Fruti, kde si valmezáci s protivníkem poradili s velkou noblesou a vyhráli tento zápas 4:0. V těchto zápasech hráči předváděli skvělý fotbal a mačkali svoje síly do maxima. Bohužel tyto zápasy byly pro tento den posledními pro čtyři týmy – konkrétně v turnaji skončili: SK Mogul, Tuti – Fruti, Rožnov a Dream Team Rožnov.

V prvním semifinálovém utkání se setkali Drda Team a Jagermaistři. Ti si letos spravili chuť a po loňském smolném zápase ve čtvrtfinále, kdy podlehli na penalty Dream Teamu Rožnova mohli změřit síly v semifinálovém utkání s obhájcem loňského titulu. Bohužel tento zápas byl pro Jagermaistry posledním vystoupením před jásajícím publikem, to už vidělo své domácí miláčky z Drda Teamu na nejvyšším stupínku. Bylo však ještě nutné odehrát poslední semifinálový zápas a také zápas o 3. místo. Ve druhém semifinálovém utkání byli těmi šťastnějšími hráči týmu FC DK Okna Valmez, kteří si poradili s novojičínským týmem Dragons poměrem 3:2.

Na draky z Jičína tak opět jako před rokem připadl nepopulární zápas o 3. místo. Hráči se předem domlouvali, že zápas rozhodnou pouze kopáním penalt, tento návrh však rozhodčí rezolutně odmítl a diváci tak nakonec mohli sledovat i tento předposlední zápas. Byla by škoda, kdyby tomu tak nebylo. Zápas byl vypjatý a hráči o umístění bojovali se vší vervou. Hříčkou osudu pak byl výsledek 1:1, který bylo nutno rozhodnout právě hráči avizovaným kopáním penalt. V tomto minisouboji pak slavili vítězství novojičínští Dragons. Po loňském čtvtém místě se tak letos dostali na stupně vítězů.

Zbývalo už jen odehrát poslední utkání a to finále mezi Drda Teamem a nováčkem turnaje týme FC DK Okna Valmez. V napínavém střetnutí proti sobě nastoupili opravdu ti nejlepší z nejlepších. Touha po vítězství vyzařovala z obou týmů, tím šťastnějším však nakonec, i díky skvělému publiku, které svůj oblíbený tým hecovalo, byl tým domácích. Tato poslední utkání se hrála už pod umělým osvětlením, které turnaji dodává jedinečnou atmosféru, pod temnou oblohou se také předávaly ceny pro nejlepší. Ještě před vyhlášením týmů, bylo nutno ocenit tradičně tři nejlepší jednotlivce – konkrétně brankáře, tím se stal Bob Pšenica z Jagermaistrů, nejlepším střelcem se stal Pavel Drda z Drda teamu a nejlepším hráčem byl zvolen Daniel Kelnar z týmu FC DK Okna Valmez. Nejlepšími třemi týmy se letos staly: 3. Místo – Dragons Nový Jičín, 2. FC DK Okna Valmez, 1. Drda team.

Třetí ročník Bison’s midnight už tedy zná své vítěze. Dočkali jsme se prvního obhájení titulu, dočkali jsme se také rekordní účasti týmů. Celý turnaj se odehrál za krásného letního počasí, nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění, kromě pár oděrek a naraženin, které prostě k fotbalu patří. Bison’s midnight roste tak, jako rostou výkony hráčů na hřišti a výkony diváků při fandění. Na závěr mi dovolte poděkovat vám všem, kteří jste se do turnaje přihlásili, všem které fotbal prostě baví a mají ho v srdci, všem kteří v duchu fair play bojují o co nejlepší výsledky. Díky patří také všem organizátorům, kteří se podíleli jak na přípravách, tak na organizaci turnaje. A ještě jednou díky sponzorům z restaurace Tip Cafe, tiskárny BP služby a městu Zubří.

Tomáš Indrák

Výběr z fotogalerie – zobrazit celou fotogalerii

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář