Rozžhavená antuka nejvíc svědčila Aleši Opálkovi

0

Čtyřiadvacet statečných se v poslední červnovou sobotu sešlo na tenisových kurtech Polyfunkčního centra Zubří, aby se utkali nejen se svými soupeři, ale i počasím. Již při prvních zápasech ve skupinách bylo potu více jako obvykle a s přibývajícím časem ho bylo více a více. Částečně díky výkonům jednotlivých tenistů, ale hlavně kvůli tropickým teplotám, které letošní turnaj doprovázely. Šestatřicet stupňů ve stínu dalo všem zúčastněným docela zabrat a tak se stal vítězem každý, kdo ve zdraví tento turnaj přežil – naštěstí všichni!!

Letos poprvé jsme využili i kurty u sokolovny, abychom alespoň o chvilku urychlili celý turnaj, takže úderem půl deváté se naráz začalo hrát pět utkání dle předem připraveného losování. Borci byli rozděleni do šesti skupin po čtyřech, ze kterých postoupili vždy dva nejlepší plus čtyři nejlepší ze třetích míst. K žádnému výraznému překvapení v úvodní části nedošlo, takže do play off postoupilo šestnáct nejlepších, kteří se již vyřazovacím systémem utkávali až do finále. Na výsledky zápasů ve skupinách se můžete podívat zde.

Obrázek

V osmifinálových zápasech patřily k nejvyrovnanějším souboje mezi Radkem Vaškem, Tomem Válkem a Robertem Jurajdou, Petrem Pavlíčkem, které pro sebe nakonec vybojovali až v tie breaku první jmenovaní. Ve čtvrtfinále se nejvíce zapotil Robert Jurajda, který porazil Libora Pšenicu 6:3. V ostatních zápasech nebylo o vítězích pochyb a do semifinále dále postoupili Jirka Fiedler, Jarek Jurajda a Aleš Opálka. V prvním souboji zdolal Aleš Roberta 6:3 a postoupil do finále v roli obhájce trofeje.

Obrázek

O jeho soupeři se rozhodovalo v druhém souboji, ve kterém nakonec Jarek Jurajda zdolal 6:3 loňského finalistu Jirku Fiedlera. Tento zápas stál Jarka hodně sil, které mu ve finále proti Aleši chyběly, a prohrál 0:6. Aleš tak zvládl roli velkého favorita a zatím jako jediný obhájil titul. Výsledky play off zde.

Závěr turnaje patřil tradičnímu dekorování nejlepších osmi tenistů, kteří z rukou pořadatelů přebrali ceny, které do turnaje věnovalo Město Zubří a Řeznictví Žabčík. O občerstvení se celý den starali pracovnícikavárny TIP cafe tak, aby účastníci tohoto náročného turnaje měli dostatečný přísun jídla a hlavně pití.

Obrázek

Dalším letošním tenisovým turnajem bude Zubří OPEN, který se uskuteční v sobotu 27. srpna a utkají se v něm nejlepší hráči čtyřhry, když titul obhajují Staňa Děcký a Mirek Skalík. A přes prázdniny pro Vás chystáme v areálu Polyfunkčního centra fotbalový turnaj Bison´s Midnight, který proběhne 23. července.

 

Výběr z fotogalerie – zobrazit celou fotogalerii

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář