Starší žačky Lesany uzavřely letošní sezónu na Polanka Cupu

0

Starší žačky Lesany Zubří se o víkendu 10. – 12. 6. účastnily házenkářského turnaje Polanka Cup 2016. Jedná se o tradiční turnaj, který se hraje v kategoriích od mini žáků až po dorostence. Zajímavostí tohoto turnaje je, že se základní skupiny nehrají jen na tradičních površích, ale také na trávě (tři hřiště provizorně zbudované na fotbalovém hřišti). Do Polanky nad Odrou jsme odjížděli s tím, že jsme věděli, že všechny zápasy pro nás budou velice těžké, protože v tomto turnaji startují starší žačky ve společné kategorii se stejně starými staršími žáky. I přesto naše družstvo na turnaji neudělalo ostudu, když ve své skupině porazilo druhý dívčí tým ve skupině Sokol Poruba a dokázalo také zvítězit nad staršími žáky Sokola Ostravy a Klimkovic. V ostatních zápasech skupiny i v posledním zápasu o umístění na 7-8 místě jsme odešli vždy poraženi a skončili jsme na konečném 8. místě ze 14 účastníků. Je třeba říci, že všechny zápasy byly otevřené až do závěrečných minut, holky se stejně starými kluky statečně bojovaly a s výjimkou zápasu s pozdějším vítězem turnaje v kategorii starších žáků – družstvem Frýdku – Místku, odešly poraženy o 2 nebo 4 branky. Tento velice dobře připravený turnaj ze strany pořadatelů byl hezkou tečkou za naší vydařenou “bronzovou” sezónou.
Sestava: Anita Poláčková G, Markéta Křenková G, Alžběta Krůpová 44, Michaela Juříčková 20, Denisa Dukátová 12, Tereza Palátová 9, Barbora Hrušková 7, Tereza Kamencová 5, Zuzana Hejzlarová 3 a Leona Jurajdová 2. Trenérka: Simona Palátová.