Marodi opět vítězí v Zuberské lize

0

 

Obrázek

Již v patnáctém kole je znám vítěz třetího ročníku Zuberské amatérské ligy v kuželkách. Po vítězství nad celkem TIP cafe se jim stali Marodi, kteří tak obhájili svůj triumf z minulého ročníku. Ale začněme pěkně popořádku. Kolo bylo zahájeno duelem mezi celky KO-SA a Skittles crew. V tomto souboji se bojovalo o stupně vítězů a zvládli ho lépe domácí, když zvítězili 8:0. Všichni tři hráči předvedli výborné výkony – Vašek Zeman 248, Jarda Jurka 248 a Pavel Mizera 253 shozených kolků! Z týmu hostí byl nejlepší Tomáš Mičkal výkonem 235 kuželek. Tři kola před koncem tak zůstává tým KO-SA v boji o stupně vítězů, hostující borci již zřejmě na medaile nedosáhnou. V dalším utkání se sice Lutomidaji díky výkonu Dana Krupy (217) dostali v duelu s Paneláky do vedení, ale to bylo z jejich strany vše.

Naopak domácí Miloš Logner (208) a Tonda Zelenka stáhli náskok soupeře, nakonec zvítězili těsným rozdílem třinácti kolků a připsali si do tabulky třetí vítězství v soutěži. Další utkáni mezi týmy Dvě+jeden a Gumotíky začalo zostra, když Eva Gazdová shodila 244 kolků a Petr Polách o čtyři více (248). V dalších duelech už jsme se takových čísel nedočkali, ale Gumotíci dotáhli souboj do vítězného konce, když Petr Procházka shodil 205 kolků a Laďa Adámek 225 kuželek. Z domácích se přes 200 kolků dostal ještě Michal Poruba (207).

Další souboje se odehrály ve čtvrtek a nejprve se utkaly týmy TPV a Oktopusu. Zde nebylo ani chvilku pochyb o tom, kdo zvítězí. Nejlepší číslo předvedl hned na úvod Milan Leška (242), ke kterému se přidala Naďa Slováková (226) a Naďa Lešková (203). Z domácího týmu předvedli solidní výkony Víťa Krupa (206) a Honza Pavlíček (213). Tým Oktopusu tak zůstává ve hře o příčky nejvyšší, celek TPV již zřejmě neopustí poslední příčku tabulky.

A potom to přišlo. Šlágr kola Marodi – TIP cafe. Borci obou týmů okupují nejvyšší příčky v tabulce týmů i jednotlivců a poslední výkony z tréninků a zápasů skýtaly možnost první porážky Marodů v historii ligy. Ale opak byl pravdou, borci z TIP cafe nezvládli svá utkání a Marodi naopak ukázali, proč kralují zuberské lize a zvítězili suverénně 8:0. Jaké předvedli výkony? Luba Krupa 248, Honza Krupa 268 a Mirek Macháček 253. Z týmu hostí předvedl nejlepší výsledek Robert Jurajda (251). Na kompletní zápisy všech utkání se můžete podívat zde. Tabulka a výkony jednotlivců jsou k dispozici na tomto odkazu.

Marodům gratulujeme k obhajobě titulu a budeme se těšit na poslední tři kola soutěže, které dají definitivní podobě tabulce a určí dvanáct nejlepších, kteří si zahrají závěrečný exhibiční turnaj TOP 12.

Program 16. kola:

Středa 2. března:
16.00 hod KO-SA – Lutomidaji
17.30 hod Dvě+jeden – Oktopus
19.00 hod Skittles crew – Gumotíci

Čtvrtek 3. března:
16.00 hod Marodi – TPV
17.30 hod Paneláci – TIP cafe

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář