Retro den města Zubří 2015

3

Představte si, že si vyjdete na procházku po centru Zubří. Děti skáčou gumu, cvrnkají kuličky, hází céčka. Pod lípou na lavičkách sedí partička „Hipíků“, kteří si povídají o míru. Kousek opodál za zvuků dechovky parta svazáků pojídá párky a pije pivo. Ze stanu ve tvaru písmene A vytahuje „týpek“ v maskáčích a kanadách kytaru, usedá k ohni a pěje trampské písně, zatímco si jeho děti v poklidu opékají špekáčky…. Tak nějak by to mohlo vypadat na letošním Dni města. Společně s místními spolky a skupinami se totiž vrátíme do 60. – 80. let minulého století. I Vy nám můžete pomoci, aby se letošní RETRODEN MĚSTA zapsal do pamětí návštěvníku jako unikátní cesta do minulosti oživující vzpomínky na období, které mnozí z nás mají ještě v živé paměti, a přesto se nám návrat do těchto let může jevit jako návrat do doby kamenné.

12.09.2015

Program

13.30 hod. – Dechová hudba Zubřanka

14.00 hod. – Slavnostní zahájení

15.00 hod. – VSPT BESKYD

15.50 hod. – Swing band Zubří Jindřicha Dořičáka

16.50 hod. – Faraon

17.50 hod. – ZŠ Zubří

18.00 hod. –  Elubic

19.00 hod. – FLERET

20.30 hod. – ABBA Rock Show live band

21.10 hod. – Soutěž nejlepší retrokostým – finále

21.50 hod. – ABBA Rock Show live band – 2. blok

 

Doprovodný program 12.09.2015

Solisko

8.30 – cca. 12.00 hod. – Běh okolo Soliska

Klidové centrum

15.00 – 18.00 hod. – RETROHRÁTKY, aneb jak si hráli naši rodiče, když byli malí

18.00 – 23.30 hod. – RETROTÁBOŘENÍ, aneb od trampů až k předrevolučnímu kempování

Průběžně:

Soutěž o nejlepší retrokostým

Hry, soutěže a tvoření pro děti s hasiči a myslivci

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu!

 

Retrohrátky, aneb jak si hráli naši rodiče, když byli malí

Za pomocí školek, školy a některých spolků pro Vaše děti připravujeme blok soutěží a her. V čase mezi 15 a 18 hodinou mohou Vaše děti zapomenout na mobilní telefony, I-Pad(y) a další technické vymoženosti dnešní doby. Ukážeme jim, jak se dá hrát se zcela obyčejnými věcmi, jak náročná je abeceda ve skákání přes švihadlo, co všechno se dá dělat s gumou, jak se cvrnkají kuličky či skládají papírové vlaštovky. Pokud úspěšně projdou naším testem šikovnosti, mohou si za odměnu sami opéct špekáček v našem improvizovaném „retrokempu“. Kromě toho některé soutěže budou odměněny drobnými odměnami a cukrovinkami, na které naše ročníky s láskou vzpomínají.

retrohrátky

Retrotáboření

Slavnou dobu „trampingu“ a zlatou éru českého folku bychom rádi připomenuli v „retrokempu“, který vyroste v zadní části Klidového centra. Kromě toho se zapálí i táborový oheň, kolem kterého bude připraveno posezení. Pokud bude přát počasí a bude chuť, kolem táboráku se budou ve večerních hodinách i hrát a zpívat staré dobré písničky. Máte-li doma kytaru, banjo, baso, housle a chcete si volně zahrát a zazpívat spolu s ostatními, nikdo Vám bránit nebude.

DSC_0973

 

Inspirace pro soutěž o nejlepší RETROKOSTÝM

Sdílet.

About Author

3 komentáře

  1. Nějak jsem v článku nenašel, který že den se tato akce odehrává? Děkuji P.

  2. Oldřich Sedláček dne

    Co napsat.Retroden se vydařil.Nabitý pořad,každý si vybral.Já nejvíc fandím muzice svého mládí,tedy muzice šedesátých let,která jsem prožil naplno.V šedesátých letech jsem se ženil,během toho desetiletí přibyly dvě děti a všichni jsme byli ještě zdraví a mladí.Přes všechno,co se kolem nás dělo,hlavně v závěru šedesátých let nic nemění na tom,že to byla nejšťastnější léta mé rodiny.
    Nějak jsem se odklonil od programu dne města,že.Ta muzika,která mě vždy dostane je swing a Dořičáci mě dostali.Tím nechci brát úspěch ostatním pořadům,ale Sving-band retro plně splnil.Jedna poznámka na pana moderátotra.K tomu retro kostýmu nepatřila radionka,ale klobouk.Tehdy se hodně nosily klobouky.Mně samotnému jich několik uletělo,když jsem se chystal vystoupit z vlaku.Jezdil tehdy parní a některé plošiny byly nekryté.Jinak komentář byl nastaven příliš hlasitě až řvavě a dost to rušilo.Moderátor byl velmi pohotový a někdy až mnohomluvný.Stálé opakování programu dost vadilo.Jinak celé akci včetně občerstvení,všechna čest.

Zanechat komentář