Od příští sezóny povedou tým Andrej Titkov a Pavel Hrachovec!

1

Zubří /ROZHOVOR, FOTO/ – Se Zubřím získal oba první tituly v letech 1996 a 1997, v barvách Gumáren pak také dalších několik druhých a třetích míst. Za dlouhé roky v české extralize si vybudoval obrovský respekt spoluhráčů, soupeřů i fanoušků. Nyní je zpátky v Zubří a v nadcházející sezoně, ve které Zubří oslaví 90 let od svého založení, bude mít za úkol dokormidlovat tuhle loď tam, kam patří – k medailovým vodám. Seznamte se – Andrej Titkov, nový trenér HC Gumárny Zubří.,

V zuberském klubu se chystá podepsat na dva roky, asistenta mu bude dělat další velký navrátilec – 40letý Pavel Hrachovec, jenž má také oba zmíněné první tituly a od roku 2001 působil házenkářsky a poté také trenérsky v Rakousku. Andrej Titkov před pár dny oslavil s Brnem bronzové medaile, které jsou pro klub historickýmúspěchem. Přestože měl v jihomoravské metropoli smlouvu ještě na jeden rok, po nabídce Zubří si domluvil předčasné ukončení a zamířil domů. „V Zubří bydlím a je skvělé, že můžu trénovat doma. Dalším pádným důvodem je, že budeme pracovat společně s Pavlem Hrachovcem. Na to se moc těším a jsem si jistý, že můžu od Pavla mnoho věcí pobrat,“ říká o svém angažmá v Zubří 46letý Andrej Titkov, jenž mužstvo převezme první červnový den.

pavel-hrachovec-hazena-zubri-220515_denik-485

V Zubří se před týdnem, po zveřejnění odchodu Jiřího Kekrta, a vlastně už i před ním, proslýchalo, že novým trenérem Zubří budete vy. Můžete to tedy potvrdit?

Ano, je to tak. Se Zubřím jsme v podstatě domluveni, stačí doladit jen nějaké detaily a formality a jdeme na to.

Nebylo problémem, že jste měl v Brně ještě na jeden rok smlouvu?

Naštěstí mi vyšlo vedení Brna velmi vstříc a mohl jsem tam skončit o rok dříve. Za to bych chtěl poslat velké poděkování.

Odcházíte z Brna těsně po zisku historické bronzové medaile. Bylo hlavním důvodem to, že je to doma v Zubří?

To také hrálo roli, samozřejmě je super trénovat tam, kde bydlíte. Ale bylo toho více. Například to, že asistentem bude Pavel Hrachovec. Na to se moc těším, protože toho můžu od Pavla hrozně moc pobrat.

Kdy vlastně nabídka od Zubří přišla? Váhal jste nad tím dlouho?

Poprvé to přišlo někdy po semifinálové sérii s Lovosicemi (ta skončila 22. dubna – pozn. red.). Vůbec jsem nad tím neváhal, jen jsem potřeboval vyřídit předčasné skončení v Brně. V tom mi vedení vyšlo maximálně vstříc a ještě jednou za to moc děkuji. Nad Zubřím jsem neváhal ani chviličku. Kdyby to nebylo Zubří, nešel bych z Brna nikam.

Kdy převezmete družstvo, máte už představu o prvních dnech?

Měli bychom začít prvního června. Už jsme to s Pavlem trochu probírali. Navážeme na to, co kluci dělali teď, po sezoně. Ještě to budeme průběžně dolaďovat a upřesňovat. Už se na to každopádně moc těším.


 

Noví šéfové zuberské lavičky

Andrej Titkov: 46 let, se Zubřím má dva tituly, další dva tituly s Karvinou, nespočet druhých a třetích míst v české extralize. V roce 2010 ukončil aktivní kariéru a dal se na trénování. Nejprve dva roky v Zubří u mládeže, od roku 2012 převzal Zlín a právě skončenou sezonu 2014–2015 dovedl KP Brno k historickému bronzu.
Pavel Hrachovec: 40 let, mladší z bratrů Hrachovcových má stejně jako Andrej Titkov obě zlaté medaile z let 1996 a 1997. V roce 2001 odešel do zahraničí, kde působil z drtivé většiny v rakouském Kremsu jako hráč a později i na trenérském postu.

Sdílet.

About Author

1 komentář

  1. Oldřich Sedláček dne

    Předpokládám a snad předpokládám správně,že patřičné orgány zuberské házené dostatečně poděkovaly panu Kekrtovi za ten obrovský kus práce,který pro házenou v Zubří udělal.Vždyť musíme posoudit v jakém stavu bylo družstvo mužů když jej přebíral a dokázal,že před play -off skončilo na druhém místě ligy.Není mi dosud jasný ten velký pokles výkonnosti na závěr.To jistě bylo probráno a zhodnoceno,ale to,co z mužstva udělal po převzetí trenérské funkce stojí za velké poděkování a jistě mu neděkuji sám.

Zanechat komentář