Na Petrohradě byla otevřena výstava fotografií

0

Ve čtvrtek 14. 5. 2015 byla slavnostní vernisáží otevřena výstava spolku amatérských fotografů z Rožnova pod Radhoštěm (ale také několika zubřanů). Za doprovodu melodií z dílny Jaroslava Ježka otevřel úvodním slovem výstavu předseda spolku, pan Pavel Hon.

VÝSTAVA „PŘÁTELÉ FOTOGRAFIE“

Kde? Muzeum Zubří –”Na Petrohradě”
Vstupné: dobrovolné
Otevírací doba: 14. 5. – 7. 6. 2015, út, čt, pá, so, ne15 – 18 hodin

PŘÁTELÉ FOTOGRAFIE – spolek amatérských fotografů z nedalekého Rožnova p.R. společně vystavuje již počtvrté, poprvé však v Zubří.

Přátelé fotografie

Spolek Přátelé Fotografie je v sedmém roku své existence. V uplynulých šesti letech vykrystalizoval tento kolektiv v souladu s původním záměrem jako lidé „stejné krevní skupiny“ – rozuměj stejně zapálení pro fotografování a vše, co s ním souvisí. Proto je nám spolu dobře ať na společných vycházkách v Rožnově a okolí, nebo na schůzkách v Sušáku – vždycky máme o čem diskutovat, s čím se svěřovat ostatním. Nepominutelnou složkou naší činnosti jsou besedy s významnými fotografy, ať již profesionálními, nebo amatéry.
Poprvé se představují členové spolku Přátelé Fotografie svými fotografiemi ve městě Zubří – na Petrohradě. I v tomto případě předvádějí autoři to nejlepší, co vytvořili – bez námětového vymezení. Tím je opět zajištěna velká žánrová pestrost prakticky přes celou oblast fotografie.
Dvacet aktivních členů, vystavujících své snímky, jsou vesměs občané Rožnova pod Radhoštěm, ve zralém věku, pro které je amatérská fotografie víc, než jen zachycení rodinných událostí. Je ale příznačné, že jedním ze zakládajících členů našeho spolku je zuberský občan Pavel Czinege, který byl aktivním členem již před padesáti lety v rožnovském fotokroužku. Přes tento dlouhý čas mu energie neubývá – spíš naopak. Zde je také logické zdůvodnění, proč se spolek prezentuje právě v Zubří.
Pavel Hon, předseda PF

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář