Anketa O nejlepšího sportovce města Zubří roku 2013 zná své vítěze!!

2

Vyhlášení ankety Sportovec města Zubří roku 2013… Sportovní galavečer… 1. ročník vyhlášení sportovce roku města Zubří. Ať tuto událost nazveme jakkoliv, nakonec můžeme najít jedno výstižnější pojmenování, a to jednoduše – ÚŽASNÝ, SPOLEČENSKÝ VEČER!
Tuto sobotu se ve velkém sále klubu Zubří uskutečnila dlouho očekávaná událost, a to vyhlášení Sportovce roku města Zubří za rok 2013.

Ani v nejodvážnějších snech si pořadatelé nedokázali představit, s jak obrovským zájmem se občané města Zubří pustí do hlasování a přijmou tak 1. ročník akce jako by se jednalo o léta konanou událost. Neméně potěšující pak byla i účast samotných nominovaných sportovců a veřejnosti na Sportovním galavečeru. V zákulisí vrcholily přípravy, moderátor se chystal tasit svůj mikrofon, zvukaři na svém pultu ladili poslední výšky a basy a osvětlovač do utichajícího sálu pozvolna tlumil světla. Vše bylo připraveno a ve ztemnělém sále se tak na plátně mohla objevit startovní projekce v doprovodu bojovné hudby, která naznačovala sportovní zapálení a přirozenou rivalitu, která anketu provázela už při samotném hlasování.
Po úvodním videu, kde se divákům v sále představili ve stručných vizitkách jednotliví nominovaní zazněl sálem první z mnoha následujících potlesků. Bylo jasné, že publikum je naladěno na skvělou vlnu a když dokonce s radostí přijalo výzvu moderátora ke vzájemnému políbení svého souseda a sálem se po tichoučkém mlasknutí rozlil příjemný smích, nezůstal už nikdo na pochybách, že se celý večer na této vlně pohody a úsměvů ponese. Je samozřejmostí, že k této výborné atmosféře přispěl i skvělý moderátor Marian Žárský, který svým ostrovtipem bavil diváky téměř od prvního slova.

Po úvodním moderátorském vstupu a po představení ozdob večera v podobě sličných „žirafiček“, které svou přítomností nažhavily nejedno mužské srdce v sále a chopily se své role hostesek s grácií, přišlo roztomilé vystoupení malých Bumbrlíků. V případě vystoupení těchto zuberských prcků na známou písničku „Chňapík, maličký krokodýl“ zase zaplesala srdíčka všech přítomných rodičů. Obrovským překvapením bylo vystoupení seniorek z SPV Zubří. Tyto zuberské dámy s plnou zodpovědností nacvičovaly své vystoupení dlouhou dobu před sportovním galavečerem. Nebylo tedy náhodou, že za své sebevědomé vystoupení plné originálních nápadů, jemných gest nabitých celoživotní zkušeností, a tanečních kreací z nejmodernějšího soudku umění sklidily zasloužené ovace. Tradičně a podle očekávání předvedly svůj um také zuberské juniorské gymnastky a rozmlsaly tak publikum na maximální možnou úroveň. Ve vzduchu se téměř vznášela otázka, zda je možné, aby v tak malém městě existovalo tolik šikovných lidí všech generací!
Se vší skromností je třeba říci, že dosud je popisován pouze doprovodný program. Mimo tyto šikovné jednotlivce a skupiny na pódium v průběhu večera stoupali jednotliví sportovci ať už ti, kteří se později stali vítězi, nebo „jen“ ti nominovaní. Připomeňme, že při galavečeru bylo vyhlášeno celkem 7 kategorií a bylo nominováno 37 sportovců, trenérů, či sportovních oddílů. Největšího potlesku se dočkal trenér Miroslav Šíra a dojemným okamžikem zvláště pro samotného aktéra se stala kategorie vyhlášení Sportovní legendy Miroslava Mikulenky, který se při převzetí ceny za první místo neubránil slzám štěstí a dočkal se zaslouženého potlesku ve stoje.

Jednotlivé kategorie přicházeli vyhlašovat osobnosti ze Zubří a blízkého okolí. Za všechny uveďme například fenomenálního sportovce Libora Uhera nebo starostu Jiřího Randuse, kteří spolu na pódiu svedli souboj ve fotbalovém freestylu, z něhož nakonec vyšel vítězně pan starosta coby zkušený fotbalista a pokořil tak vrcholového sportovce Libora Uhera, který se může pyšnit například zdoláním vrcholu hory K2 a je také zakladatelem a duchovním otcem dnes již legendárního závodu „Beskydská 7“. Snad v tomto rozverném zápolení pomáhal panu starostovi náš starý známý sportovní duch, který se opět zjevil, tak jako minulý rok na dětském dni. Tentokrát v záplavě dýmu, přímo před zraky všech diváků. Duch se potom ujal předání fotbalového dresu panu starostovi a ocenil tak jeho 4 nádherné nožičky. Ještě lepšímu výkonu Jiřího Randuse před nabitým sálem snad bránily jen dva kvalitní puky a příliš naleštěné polobotky.
Nedílnou součástí večera byla libozvučná kapela HTK band. Pozoruhodné uskupení, v němž samotní členové neznají navzájem svá příjmení, ale dokonale znají hudební smýšlení svých kolegů. Mistrní multiinstrumentalisté vypalovali ze svých nástrojů jednu akustickou „pecku“ za druhou jako například (Aj tak jsme stále frajeri, Aerobik….) to vše ve svém originálním aranžmá. Svým hudebním doprovodem dokázali skvěle reagovat a při své improvizaci dotvářeli jedinečnou atmosféru.
Večer zkrátka opanovala úžasná, přátelská a pozitivní atmosféra, kterou neměla šanci narušit ani nevyzpytatelná technika, která snad v zápalu emocí chtěla svým jiskřením přispět svou troškou do mlýna.

Za nás pořadatele mohu říci, že jsme byli v obrovském očekávání stejně jako příchozí hosté, a z nejrůznějších ohlasů jsme nakonec mile potěšeni. Vždyť osobní vyjádření díků ve smyslu „Ostatní města by se od Vás mohla učit“, nebo příchozí maily ve znění: „Ještě jednou chceme poděkovat za skvělý kulturně-sportovní večer. Skvěle připravené. Opravdu neměl nikdo pocit, že prohrál nebo byl poslední.“ Tak takováto slova jsou pro nás obrovským zadostiučiněním a impulsem k další práci. Z tohoto večera si jako tým pořadatelů odnášíme skvělé pocity a věřte, že jsme se pro Vás snažili přichystat opravdu nezapomenutelný zážitek. Doufáme tedy, že se tato naše snaha neminula účinkem a že ve Vás, našich milých spoluobčanech, zůstává alespoň malý plamínek dobré nálady a radosti z tohoto večera a bude Vás hřát nejméně do dalšího ročníku vyhlášení ankety SPORTOVEC ROKU MĚSTA ZUBŘÍ ZA ROK 2014. TĚŠÍME SE!!!

Autor:Tomáš Indrák

Jednotlivci dospělí:
1. Jurka Miroslav
2. Kohutová Veronika
3. Palátová Michaela

Kolektiv dospělí:
1. Mladší dorost HC Zubří

Jednotlivci mládež:
1. Pernicová Zuzana, Vrátilová Kateřina
2. Palát Dušan
3. Šustáček Tomáš

Kolektiv mládež:
1. Juniorské družstvo gymnastek TJ Gumárny Zubří
2. Mladší žačky TJ Lesana Zubří
3. Družstvo děvčat ZŠ Zubří

Trenér roku:
1. Šíra Miroslav
2. Palátová Simona
3. Mika Jiří

Mimořádný sportovní výkon roku:
1. Kocurek Petr, Štverák Tomáš

Sportovní legenda
1. Mikulenka Miroslav

Pro ty, kteří se nezúčastnili Sportovního galavečera nebo pro Ty, kteří se naopak zúčastnili a chtějí si ho znovu připomenout, nabízíme krátký sestřih ze slavnostního vyhlášení ankety Sportovec města Zubří roku 2013

 

A pokud by se někdo nespokojil jen se sestřihem, máme i záznam z celého večera, který si můžete prohlédnout zde:

 

 

Autor fotek: Pavel Czienege

Autor fotek: Martin Střálka

Sdílet.

About Author

2 komentáře

Zanechat komentář