Zubří ,,konečně” rozbilo Přerov a vyhrálo

0

Zubří – Konečně! Házenkáři Gumáren Zubří zlomili sérii šesti porážek v řadě, když v sobotním utkání 20. kola extraligy na domácí palubovce porazili Přerov a po bezmála pěti měsících vyhráli před svými fanoušky. Právě předposledním Hanákům se Valaši vítězstvím vzdálili na čtyři body a navíc se bodově dotáhli na Zlín. V příštím kole Zubřané o nadcházejícím víkendu hostí v dalším důležitém utkání Kopřivnici.

ZUBŘÍ – PŘEROV 35:26 (14:13)

Utkání dvou týmů ohrožených záchranářskými starostmi přineslo vyrovnanou první půli, ve které se vedení několikrát vystřídalo. Zubří, v jehož brance se po delší pauze opět představila jednička Orság, šlo nakonec do kabin s jednobrankovým náskokem, ale ideální to určitě nebylo. Nejhůře bylo Valachům chvíli před poločasem, kdy Přerov vedl 13:11. Naštěstí pro Zubří přišly tři rychlé zásahy a přestávkové vedení 14:13. „Bylo vidět, že oba týmy jsou na tom ohledně záchranářských bojů podobně. V našich hlavách hrálo roli i těch šest porážek v řadě, což výrazně ovlivnilo první půli,“ shrnul úvodních třicet minut trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt.

Úplně jiné kafe přinesla druhá půle. Zubřané si rychle vybudovali šestibrankový náskok, který pak udržovali a navyšovali až do závěrečného hvizdu. Trenér Kekrt pak byl se druhým poločasem poměrně spokojený. „Rozhodl náš dobrý vstup do druhé půle. Hodně jsme měnili obranné systémy, které na soupeře platily, a z úspěšné obrany jsme pak mohli těžit v útoku,“ pochvaloval si zlepšení ve druhém dějství Jiří Kekrt.

Házenkáři Zubří poprvé od konce září (!) vyhráli doma a v souboji s tabulkovým sousedem zároveň konečně uťali sérii šesti proher v řadě. „Vítězství nepřeceňujeme, ale na hráčích jsem po zápase viděl, že se jim ulevilo. Všichni měli v hlavách sérii porážek a věděli, že pro nás je zápas s Přerovem důležitý. Po zápase jsme si mohli říct, že když budeme hrát seriózní házenou a držet se základních věcí, nemusíme se bát o výsledek a můžeme být úspěšní,“ konstatoval trenér Gumáren.

Příjemným bonusem vítězného utkání byl fakt, že kromě gólmanů Orsága a Janků se do střelecké listiny zapsali úplně všichni hráči Zubří v čele s devítigólovým Trifunovičem a šestibrankovým Přikrylem. „Měli jsme během zápasu nějaké zdravotní problémy, například Trifunovič ve druhé půli už pro zranění nehrál a chodil jen na sedmičky. Proto dostali šanci i další borci a využili toho. Je dobře, že si všichni dali branku, pro některé hráče to jsou cenné zkušenosti,“ dodal Jiří Kekrt.

Zubří: Orság, Janků – Trifunovič 9/4, Přikryl 6, Šustáček 4, Třeštík 3, Bechný 2/1, Horut 2, Pšenica 2, Mičkal 2, Václav 2, Randýsek 1, Šlachta 1, Válek 1. Nejvíce branek Přerova: Hardt 8, Vermiřovský 8/3, Frančík 3. Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Sedmimetrové hody: 7/5 – 4/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 450.

 

HC Gumárny Zubří – Sokol HC Přerov 35:26 (14:13)

 

Autor fotek: Aneta Fojtášková

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář