Jan Zahradníček – Konečně jsme se nebáli vyhrát

0

Zubří  – Je nejmladším členem házenkářského kádru Zubří, přesto patří k jednomu ze základních kamenů sestavy. Pravé křídlo Valachů Jan Zahradníček patřil v nedělním duelu v Karviné k nejlepším střelcům, a výrazně tak pomohl k cennému vítězství (28:26), které uchovalo naději Gumáren na postup do první šestky, která zajišťuje boje o titul.

„Myslím, že jsme se dneska konečně zvedli. Už při sobotním videorozboru trenér Kořínek zdůraznil, že je to naše poslední šance v boji o šestku. Všichni na hřišti bojovali na maximum a doufám, že takhle pojedeme dál,” konstatoval odhodlaně 18letý házenkář Gumáren a autor čtyř gólů.

Nebáli jste se po vyrovnané první půli, že v té druhé nastane stejný kolaps jako s Duklou?

O přestávce jsme si řekli, že se to už nesmí opakovat. Chtěli jsme na ně vletět hned od začátku, což se povedlo. Konečně jsme se nebáli vyhrát! Nejvíc branek vám dal reprezentant Marek Vančo. Bylo složité jej bránit? Hodně práce pro křídlo udělá spojka. I když je třeba přiznat, že Marek je velice dobře fyzicky připravený. Dal nám hodně laciných branek z trháku nebo rychlého útoku, které nám třeba chyběly v zápase s Duklou.

V čem vidíte hlavní důvod nečekané, na druhou stranu tolik cenné výhry?

Těžko se to říká, ale je pravda, že veliký rozdíl byl v brankářích. Nám to tam padalo i z dálky, byli jsme úspěšní i ze sedmiček. To byl asi hlavní rozdíl. Začali jsme si věřit v zakončení a vyplatilo se. Klíčovým mužem zápasu tedy byl váš brankář Petr Orság? Rozhodně. Petr podal neskutečný výkon. Hlavně v kritických momentech, kdy Karviná dotahovala, nás podržel. Ale obecně se dá říct, že jsme bojovali jeden za druhého, prostě jsme podali týmový výkon.

Byl jste společně s Liborem Horutem nejlepší střelec. Připravoval jste se nějak na karvinské brankáře?

Pouštěl jsem si něco na videu, jak chytají z křídel, ale nemyslím si, že by to dneska rozhodlo. Prostě jsme chtěli víc a hlavně jsme podali soustředěný výkon po celých šedesát minut.

Teď držíte kuriózní sérii tří venkovních vítězství a dvou domácích porážek. Pořád věříte v první šestku?

Čeká nás další těžké utkání s Frýdkem, na který se nám dlouhodobě nedaří. Jestli chceme zvládnout postup do šestky, musíme vyhrávat i doma. Věřím, že vítězství v Karviné nás nastartovalo a že se o postup ještě popereme.

 

Autor: Jakub Šimurda

 

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář