Vernisáž Výstavy – Vánoce ve skle

0

Muzeum Zubří dnes poctila vernisáž výstavy autorky Šárky Dořičákové, která představila různé způsoby uměleckého zpracování skla.  Návštěvníkům tato vánoční expozice nabídne nejen krásnou pestrobarevnou podívanou a inspiraci pro možné zútulnění vlastního interiéru, ale také příležitost koupit přímo na výstavě dárek pro své blízké.

Šárka Dořičáková a její tvorba

Autorka se výrobou a zpracováním skla zabývá již od roku 1999. Svá díla dodává do mnoha galerií v České republice a zahraničí. Vzorkovou prodejnu najdete také v Zubří v bývalém areálu JZD na Starozuberské ulici č. p. 1449. Pomocí vitrážové techniky Tiffany vyrábí spoustu produktů, jako jsou lampy, šperky či výplně do oken a dveří. Moderní fusingovou technikou vytváří zejména interiérové a exteriérové doplňky v podobě obrazů, paravánů, kuchyňského či dekorativního nádobí a šperků.

Mgr. Šárka Dořičáková v současné době realizuje především zakázkovou výrobu. Při zpracování originálních návrhů spolupracuje s Mgr. Juditou Chytkovou, v oblasti realizace malby na sklo s MgA. Marií Chlebovskou a dále také s designérem pro světelné zpracování skla Stanislavem Brannym.

Autorka své práce prezentovala nejen v Zubří, ale také v Praze, Jihlavě, Českých Budějovicích, Nitře, Rösdorfu, nebo Göttingenu.

Informace o výstavě

Kdy? 28. 11. – 19. 12. 2013

Otevírací doba: úterý – neděle, 14 – 17 hodin

Kde? Muzeum Zubří (tzv. Petrohrad), Nad Fojstvím 67, Zubří

Vstupné: dobrovolné

www.vitrazesarka.cz

 Nahrávka z vernisáže


 

Všechny fotky ke stažení ZDE

 

Autor fotek: Aleš Měrka

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář