HC Gumárny Zubří porazilo Macabi a vyhrálo Valašský Pohár!

0

Zubří – Házenkáři Zubří vyhráli silně obsazený mezinárodní turnaj o Valašský pohár, který se uskutečnil o víkendu na Valašsku. Druhé místo si na šestém ročníku turnaje vybojoval slovenský Hlohovec, třetí skončil izraelský tým Maccabi Tel Aviv. Zubřané, kteří byli až na zraněného Trifunoviče kompletní, vstoupili do třídenního turnaje páteční porážkou s maďarským týmem Balmazújvárosi, se kterým už prohrávali až o šest gólů a nakonec to stáhli na dvoubrankovou prohru. „Na úvod jsme moc chtěli vyhrát, ale nevyšlo nám to. Maďaři hráli hodně běhavou celoplošnou házenou, to nám dělalo problémy a nakonec jsme se s nimi nevypořádali a prohráli jsme,“ hodnotil zuberský rozehrávač Matěj Šustáček zápas, který byl pro Zubří nakonec jediným prohraným na turnaji.

V sobotu totiž Valaši porazili Hlohovec a v neděli dopoledne pak přehráli také Maccabi Tel Aviv a díky vzájemnému zápasu skončili před Hlohovcem na prvním místě. Na šestém ročníku Valašského poháru tak Zubřané podruhé vyhráli. Dva týdny před startem extraligy si tak svěřenci trenéra Miroslava Ćeliće připsali cenný skalp silných protivníků.

„Během léta se stále sehráváme a také zkoušíme spoustu nových signálů, které po nás trenér Ćelić vyžaduje. Takováto konfrontace se silnými zahraničními soupeři je přesně to, co potřebujeme,“ podotkl Matěj Šustáček.

Pátek 23.8.2013

17.00 – SPORTA HLOHOVEC : MACCABI TEL AVIV 38 : 36

19.00 – HC Gumárny ZUBŘÍ : BALMAZÚJVÁROSI KK 32 : 34

 

Sobota 24.8.2013

11.00 – SPORTA HLOHOVEC : BALMAZÚJVÁROSI KK 32 : 28

17.00 – BALMAZÚJVÁROSI KK: MACCABI TEL AVIV 29 : 30

19.00 – HC Gumárny ZUBŘÍ : SPORTA HLOHOVEC 28 : 21

Neděle 25.8.2013

10.00 – HC Gumárny ZUBŘÍ : MACCABI TEL AVIV 30 : 23

 

 

Zdroj: hczubri.cz

 

 

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář