Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Unikátní výstava – Rok v Zubří

1.12.2016 @ 16.00 - 18.00

Fotografická výpověď o společenském životě v Zubří v průběhu jednoho roku.
Původní tradice odkazující k životu a zábavě našich předků obecně, ale i nová, čistě zuberská zábava, která koření každoročně život ve městě teprve v posledních letech, kultura, sport, spolková činnost i pár mimořádných událostí, které se v roce 2016 v Zubří uskutečnily. To všechno bylo po celý rok vystaveno hledáčku fotografa Ivana Dostála. A Odbor kultury a sportu nyní přichází představit výsledek jeho práce. A věřte, když se z toho neuvěřitelného množství fotomateriálu vybere jen zlomek a uspořádá šikovně do jednoho jediného prostoru našeho depozitáře, nebudete možná věřit vlastním očím. Vznikla unikátní výpověď o tom, jak to v Zubří celý rok 2016 kulturně, sportovně i společensky žilo. Věřím, že i vy jste součástí tohoto života, tudíž i součástí této mimořádné výstavy.

Jen namátkou, pro vaši představu, fotila se Mikulášká nadílka nebo Masopust souboru Beskyd, Vánoční i Metlářský jarmark, Pálení čarodejnic, báječné představení Divadelní Spony, Zuberské derby, házená, kuželky, Sportovní galavečer, Dětský sportovní den, Běh okolo Soliska, Putování s broučky, Slavnostní otevření nového depozitáře i Knihovny či Den města, Ivan Dostál byl zkrátka a jednoduše skoro u všeho, co se v Zubří v roce 2016 odehrálo. Pojďte si největší okamžiky roku prožít ještě jednou.
Srdečně vás zveme na slavnostní otevření fotografické výstavy ROK V ZUBŘÍ, které se uskuteční v Muzeu Zubří na Hlavní ulici čp. 824, dne 1. 12. 2016 od 16 hodin.
Výstava následně bude dlouhodobě otevřena v provozní dobu Muzea, tedy vždy v pondělí a pátek od 14 do 18 hodin. Po telefonické dohodě bude možné zpřístupnění prostor Muzea také mimo tuto otevírací dobu.
V rámci výstavy bude veřejnosti představen i stejnojmenný kalendář Města Zubří pro rok 2017. Ten čerpá ze stejného námětu i fotografií, jako výstava samotná. Zakoupením kalendáře si tak můžete kousek výstavy odnést domů, a nejen to – domů si odnesete vzpomínku na celý rok 2016.

Slavnostní vernisáž výstavy

čtvrtek 1. 12. 2016 od 16.00 hodin

Otevřeno:

po. –  ne: 14 – 18 hodin

Vstupné: dobrovolné

Výstava bude pokračovat i v roce 2017!

Akci finančně podporuje Zlínský kraj.

Podrobnosti

Datum:
1.12.2016
Čas:
16.00 - 18.00

Pořadatel

Město Zubří – Kultura
Telefon:
571 659 447
Email:
kultura@mesto-zubri.cz
Webová stránka:
www.mesto-zubri.cz/kultura

Místo konání

Muzeum Zubří – Petrohrad
Zubří, Zlínský kraj 75654 Česká republika + Google Mapa