Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Sprotovec města Zubří roku 2014 – Slavnostní galavečer

21.3.2015 @ 17.00 - 20.00

Letošní sportovní galavečer s vyhlášením nejlepších sportovců města Zubří, který je plánován na první jarní den (21. 3. 2015) v Klubu Zubří, bude oslavou krásy těla i ducha se vším všudy. Mezi vítěze veřejné ankety budou rozděleny ceny v pěti oficiálních kategoriích, Město Zubří prvně ocení absolutního vítěze hlasování a také letos čeká na zuberské sportovce nejedno překvapení. Nad symbolickým návratem k antickým ideálům budou držet stráž starořečtí bohové a patronka letošního Sportovního galavečera, paní Věra Čáslavská. 

 

22. února bylo ukončeno hlasování v 2. ročníku ankety „O nejlepšího sportovce města Zubří“. Za rok 2014 jste i Vy mohli vybírat z celkem 36 nominovaných sportovců nebo kolektivů, a to v kategoriích: trenér; mimořádný sportovní výkon; jednotlivci – dospělí; jednotlivci – mládež a kolektiv. Hlasovalo se prostřednictvím anketních lístků i prostřednictvím on-line formuláře na internetových stránkách sportovišť města Zubří. Již 11. února byla pokořena magická hranice 500 hlasujících. Zubří je v tomto ohledu svým způsobem jedinečné. O výsledcích ankety nerozhoduje pár sportovních odborníků, ale široká veřejnost. Ve výsledcích se tak vedle hodnoty sportovního výkonu či výsledku mohou zrcadlit také osobní sympatie a obliba daného sportovce či sportovního odvětví. Tato anketa a její vyvrcholení v podobě slavnostního galavečera tak není prvoplánově akcí, kde se předávají ceny těm nejlepším, ale především oslavou sportu a radosti, kterou našemu městu přináší. Město Zubří si svých sportovců váží, spravuje sportoviště pro profesionální i amatérský sport a je hrdé na to, že alespoň jednou v roce může vyjádřit svůj obdiv nad skvělými výsledky svých nejlepších reprezentantů. Mezi jedno z překvapení večera bude patřit také vyhlášení Ceny starosty města, které tuto myšlenku jen podtrhne.

Pár zajímavostí k nominacím:

  • Větší polovinu všech nominovaných tvoří házenkáři.
  • Letos poprvé mezi nominovanými najdeme muškaře, kuželkáře, zástupce jezdectví (koňská spřežení) či sportovní střelce.
  • Mezi nominovanými najdeme české reprezentanty, mistry republiky, Evropy i světa.

Věra Čáslavská, čestný host a patronka sportovního galavečera

Podobně jako na dětském sportovním dni se pořadatelé tematicky vrací do Antiky, k původním hodnotám sportu a zrodu olympijské myšlenky. Díky této skutečnosti se podařilo získat pro zuberský sportovní galavečer mimořádnou osobnost českého sportu, legendární sportovkyni a sportovní funkcionářku, paní Věru Čáslavskou, která nad akcí převezme patronát a osobně se slavnostního večera zúčastní. Větší osobnost český sport v současnosti nemá. U příležitosti jejich kulatých narozenin o ní oštěpařka Bára Špotáková mimo jiné řekla: „Je to nejúspěšnější olympionik, ikona českého sportu. Je celosvětově oblíbenou a nejznámější českou sportovkyní. Jsem ráda, že jsem ji mohla poznat.“  Tato slova jen podtrhují výjimečnost a oblíbenost této bývalé československé reprezentantky ve sportovní gymnastice, sedminásobné olympijské vítězky, ale také ženy, která dlouhodobě pomáhá českým sportovcům všech věkových kategorií, a snad právě proto přijala pozvání k nám do Zubří, do místa, které je sportu zaslíbené. S nesmírnou radostí jsme četli její slova, jež zformulovala v odpovědi na naše pozvání, kde mimo jiné píše: „… tentokrát udělám výjimku,… tak milé a časově náročné (pracné) pozvání jsem snad ještě nedostala … a to se těžko odmítá.“

Doprovodný program s malým kvízem pro Vás

Kdo osobně zažil premiéru sportovního galavečera v loňském roce, jistě se nenudil. Letos pořadatelé z řad Odboru kultury a sportu Města Zubří opět sestavují scénář plný překvapivých momentů, kulturních i sportovních vstupů, míst, co by Vás mohla rozesmát i chvilek, kdy by naopak Vaše oči mohly uronit slzu dojetí. Nebudou chybět krásné ženy (skoro bohyně), ani udatní a chrabří muži.
Samozřejmostí je živá muzika. Interprety záměrně nevyzradíme, ale můžeme trochu napovědět, že mezi egyptology převládá názor, že byli svého času chápáni jako bytosti dvojí podstaty – božské i lidské současně. Ze stejného zdroje pochází druhá nápověda. Za svého života bývali označování slovy nefet neter, kdy se první z termínů překládá jako „dobrý“, „dokonalý“ či „krásný“. A takoví přesně naši tři muzikanti jsou!
O moderování večera se postarají hned dva pánové. Prvním z nich je Marian Žárský, kterého můžete znát z dětských sportovních dnů či loňského galavečera a jeho vzdálený asistent z řeckého Olympu. Těšit se můžete na dataprojekci, vystoupení místních sportovců i napětí, s nímž se bude pojit vyhlašování nejlepších sportovců.

Slavnostní galavečer se uskuteční v prostorách Klubu Zubří dne 21. března 2015 od 17.00 hodin v Klubu Zubří. Vedle pozvaných hostů z řad nominovaných sportovců a jednotlivých oddílů a klubů, budou v sále vyčleněna místa pro veřejnost. I Vy si můžete zajistit svou místenku, a to od 9. března v kanceláři Klubu Zubří (Tel: 571 659 447, 602 483 785, kultura@mesto-zuri.cz). Více informací naleznete na www.mesto-zubri.cz.

Podrobnosti

Datum:
21.3.2015
Čas:
17.00 - 20.00
Webová stránka:
http://sport.mesto-zubri.cz/

Pořadatel

Město Zubří – sport
Telefon:
571658788
Email:
josef.randus@mesto-zubri.cz
Webová stránka:
http://sport.mesto-zubri.cz

Místo konání

Klub Zubří
Hamerská 10, 756 54
Zubří, 756 54
+ Google Mapa
Telefon:
571 659 447