Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Metlářský jarmark s kácením máje

23.5.2015

Již 21. ročník tradičního Metlářského jarmarku, který každoročně pořádá Město Zubří ve spolupráci s Valašským souborem písní a tanců BESKYD, se letos uskuteční v sobotu 23. května od 9.00 hodin v prostorách kolem Klubu Zubří. Vedle tradičního kácení máje a dětské folklórní přehlídky se lidé mohou těšit na stánkový prodej s tradičním zbožím, vystoupení zuberských kapel i hostů, přičemž v závěru programu pokřtí místní kapela Koridor své nové CD. 

Orientační program:
9.00          Dechová hudba Zubřanka
11.00        Swing band Zubří Jindřicha Dořičáka
14.00        Dětská folklórní přehlídka (v sále Klubu)
16.00        Elubic (v improvizované sestavě)
16.30        CM Malý Beskyd
17.00         Tradiční kácení máje VSPT Beskyd
17.30        Faraoni
19.30        Jiří Schellineger revival
21.00        Koridor – křest CD

Průběžně:

  • Úkázky výroby a prodej tradičních zuberských metel
  • Stánkový prodej, řemeslníci
  • Kolotoče a kreativní dílničky pro děti

Koridor v rámci jarmarku pokřtí nové CD

Závěr dne je věnován zuberské rockové legendě Koridoru, kterou zakládali v roce 1985 kytarista Pavel Němec, bubeník Petr Krupa a zpěvák Radek Nohavica. K nim se postupem času připojil baskytarista Petr Krhovják a za klávesami stanul Dan Kuchynka. „V této sestavě kapela koncertovala po celé Moravě a asi jako všechny tehdejší kapely hrála skladby skupin Deep Purple, Whitesnake, Iron Maiden a dalších,” prozradil Pavel Němec. Muzikanti se postupem času propracovali k vlastní autorské tvorbě, s níž začali slavit úspěchy. „Například skladba Columbus se několik týdnů držela v popředí hitparády československého rozhlasu. V posledních letech kapela koncertuje po celé republice i na Slovensku. Objíždí malé i velké festivaly, kde si na jednom podiu zahrála například s Olgou Lounovou, Palo Haberou, Katkou Knechtovou, Blazem Bayleym či se skupinami Citron, Olympic, Katapult, nebo Desmod.“
Zuberští rockeři nahráli nové album, jež bude dárkem k letošnímu 30. výročí jejich vzniku. Zcela nové skladby, které byly nahrány ve studiu Gloria Records v Ostravici, si můžete poslechnout v podvečer Metlářského jarmarku, kdy také bude CD pokřtěno. Kmotry této desky se stanou zajímaví hosté.

Důležité upozornění – parkování před Klubem

V souvislosti s pořádáním Metlářského jarmarku upozorňujeme občany, že v období od 15. do 24. května bude uzavřeno parkoviště mezi Klubem a kuželnou! Prosíme o trpělivost a respektování dopravního značení!

jarmark menší

Podrobnosti

Datum:
23.5.2015
Rubrika Akce:

Pořadatel

Město Zubří – sport
Telefon:
571658788
Email:
josef.randus@mesto-zubri.cz
Webová stránka:
http://sport.mesto-zubri.cz

Místo konání

Klub Zubří
Hamerská 10, 756 54
Zubří, 756 54
+ Google Mapa
Telefon:
571 659 447