Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

III. Stage FreesKOTELL Muzic – „ZLATÝ VĚK BIGBEATU – RETROck 60 – 70 LET “

17.7.2015 @ 19.00

 

společně s rockově zralou veřejností zavzpomíná na krásná bigbítová léta a  zároveň umožní  mladé rocková generaci získat autentické zážitky nefalšovaného bigbítu.

 

Atmosféru z 60 a 70 let vytvoří kapela FARAON založená v roce 1965 bratry Dořičáky ze Zubří. Kapela si svá nejslavnější léta užívala po dlouhou dobu bezmála 20 let. Zejména jsou známi pro pamětníky tehdejšího pravidelného hraní pro hosty v hotelu Koruna a vyhlášené restaurace Rosava na Rožnovsku. Ve ValMezu to byla Mikulovská vinárna na náměstí a hotel Panáček, kde tyto podniky byly obdařeny tehdejším režimem možností pravidelného vystupován& iacute; tzv. živé muziky. A jako každá pořádná rocková kapela, i FARAONi měli svou pauzu, která je nechala vyzrát a k 50 letému výročí založení kapely se odměnili Aligátorem v podobě CDéčka, nosičem vlastní tvorby kapely. Zde nutno vyzdvihnout velkou podporu a porozumění nahrávacího studia Alias.

V současné době kapela vystupuje a koncertuje zejména na Valašsku a pro rok 2016 a dále je připravováno turné po zemích Českých a Moravských se zaměřením …. Tak o tom až příště.

III. Stage PLAKÁT koláž 774 kB

Na vystoupení FARAON naváže v současné době jedna z nejpopulárnějších kapel v ČR s bigbítovým repertoárem, a to K.I.S. z Kopřivnice. Kapela se zformovala v roce 1967 z tehdejších učňů kopřivnického podniku Tatra, z podhoubí krystalizující hnutí mladých, zvané „Kopřivnické áčko“. Tito vyznavači dlouhých vlasů, květovaných kalhot a tzv. mařenky – konopného opojení – hráli a podporovali bigbít. Tato revolta tehdejší ml&aa cute;deže alespoň částečně osvobozovala společnost proti svěrací kazajce komunistické éry.

Kapela pravidelně hrávala veřejně na Kopřivnicku a okolí. Zejména se kapele dařilo každoročně na několikadenní akci organizované SSM, letním festivalu mladých „Letnice“ na Pustevnách.

Samozřejmě i tuto slavnou kapelu neminula pauza. Pauza je minulostí a kapela úspěšně koncertuje po území Čech a Moravy, účastní se festivalů a podobných podniků. Bigbíťácká obec velmi cení výdrž a elán, s jakým kapela předvádí Zlatá léta bigbítu.

 

 

Podrobnosti

Datum:
17.7.2015
Čas:
19.00

Pořadatel

Radomír Měrka
Telefon:
776 327 947
Email:
freeskotell.muzic@centrum.cz

Místo konání

Freeško Muzic Club
Rožnov pod Radhoštěm, 75661 + Google Mapa