Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Gastronomický festival – LOVEFOOD Zašová

4.10.2014

Místní akční skupina Rožnovsko (dále jen MAS Rožnovsko) se společně s dalšími třemi MAS a to Královská stezka, MAS Oslavka a MAS North Pennine Dales z Velké Británie, zapojila do mezinárodního projektu spolupráce místních akčních skupin zaměřeného na pořádání LOVE FOOD festivalů, které mají za cíl, nabídnout návštěvníkům nevšední zážitek v oblasti gastronomie a přenést dobrou praxi z pořádání tohoto typu akcí ze zahraniční také k nám. Rozhodli jsme se, že 0. ročník LOVEFOOD festivalu uspořádáme v rámci 10. výročí Zašovských slavností, které se uskuteční první říjnovou sobotu 4. 10. 2014 na nově otevřené návsi v Zašové. Vedle moderních degustačních menu nejlepších restauratérů z regionu se představí také Stará Garda kuchařů a cukrářů ČR, kterou bude reprezentovat mimo jiné Jiří Eichner, držitel medailí M. D. Rettigové, řádu sv. Vavřince a medaile AKC ČR. V rámci akce pro Vás bude připraveno několik kuchařských show, zaměřených na komentované vaření, barmanská show a další gastronomická překvapení.

Degustační menu několika restaurací a hotelů, které budou prezentovat své nejlepší speciality, doplní bohaté farmářské trhy s místními produkty oceněnými regionální značkou Pravé Valašské. V rámci těchto trhů si budete moci pořídit výrobky v vlny, tradiční dřevěné hračky či tkané výrobky, ochutnat pravé kozí sýry či výrobky z nich, ty nejlepší uzeniny, trdelníky, frgály či cukroví např. z pohanky a mnoho dalšího. Bohatý doprovodný program je zajištěn jak pro děti, tak i dospělé.

Velikost porcí degustačních menu budou uzpůsobeny tak, aby návštěvník mohl ochutnat a následně porovnat co nejvíce druhů jídel. Proto Vás, za celou MAS Rožnovsko zvu na 10. ročník Zašovských slavností nejen na hlavní program, ale již na dopoledne a garantuji Vám, že nebudete litovat toho, že jste ten den nevařili oběd doma. Budeme rádi, pokud na tuto akci pozvete také své známé a přátele.

Ondřej Neuman – manažer MAS Rožnovsko

Podrobnosti

Datum:
4.10.2014
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
, , ,

Pořadatel

Místo konání

Zašová
Zašová
Zašová, Zlínský kraj 75651 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
www.masroznovsko.cz