Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Divadlo Kalich – BOŽSKÁ SARAH

3.2.2017 @ 18.00 - 21.00

Kč400

Autor: John Murrell
Režie: Alice Nellic
Hrají: Iva Janžurová, Igor Orozovič
Komorní komediálně laděná hra o několika dnech na sklonku života herečky Sáry Bernhardtové, legendy francouzského divadla, ve společnosti jediného muže – oddaného tajemníka Georgea Pitoua. Groteskní i jímavé rozhovory již nemohoucí a nemocné herečky s tajemníkem, který trpělivě snáší její rozmary i hašteřivost, otevírají nejen poutavý pohled na svět přelomu 19. a 20. století, ale především do osamělé duše velké osobnosti světového divadla…
Představení je zařazeno do Divadelního předplatného 2017 – skupina A, doprodej vstupenek v ceně 400 Kč od 16.01.2017.
Snad již 3. února 2017 se konečně dočkáme dlouho očekávané divadelní perličky s Ivou Janžurovou, která se představí v komorní komedii o legendě francouzského divadla – herečce Sáře Bernhardtové. V loňském roce jsme představení BOŽSKÁ SARAH museli následkem zdravotních komplikací hlavní protagonistky odkládat, ale nyní již snad nic nebrání tomu, aby představení mohlo být odehráno. Představení je zařazeno do programu předplatitelské skupiny A, omezený počet vstupenek je určen také k volnému doprodeji v ceně 400 Kč.

Silnou a působivou hrou Božská Sarah si herecká legenda Iva Janžurová plní dlouholetý profesní sen, dvacet let si četla tento výjimečný text a zvažovala své síly, kdy se do něj pustit. Příběh posledního léta světově proslulé herečky a vyhlášené skandalistky Sarah Bernhardtové režíruje Alice Nellis jen krátký čas poté, co s velkým úspěchem společně s Ivou Janžurovou inscenovala ve Stavovském divadle Audienci u královny.
Sarah ve spolupráci se svým Pitouem – asistentem, sekretářem, sluhou a kdovícoještě v jedné osobě (tuto roli alternují Kryštov Hádek a Igor Orozovič) – píše své memoáry. “Najala jsem si vás, abyste mi pomáhal,” opakuje Sarah nemotornému, ale oddanému asistentovi a mučí ho i zbožňuje! A úkoly, kterými ho energicky zasypává a které se jeví být často nad jeho síly, jsou zdrojem komediálnosti celého večera.
„Iva Janžurová skvěle ztvárnila smrtelnost jedné celebrity.“
„Pro Janžurovou je Sarah příležitostí herecky zazářit. Rozehrát jemné struny diváckých emocí, dojmout i zasadit ironický políček. Zkrátka předvést širokou paletu nálad, což se jí jednoznačně daří… Božská Sarah je především důkazem hereckého mistrovství.“ (Divadelní noviny)

Sarah Bernhardt (1844 – 1923)
„Zlatý hlas“ či „Božská“, tato slova nejčastěji doprovázela hluboké poklony francouzské kritiky i široké divácké obce, skládané herecké ikoně přelomu 19. a 20. století, skutečné světové megastar Sarah Bernhardt v nejzářnějších dobách její strhující kariéry. Obdivována byla nejen pro svůj čarokrásný podmanivý hlas, ale také pro eleganci velkých rozmáchlých gest a nezkrotný temperament, který nenechal nikoho v hledišti netečným.
Výkony Sarah Bernhardt braly dech dobovému publiku jak v moderních francouzských hrách, tak v klasickém repertoáru. Konzervativní diváky provokovala odvahou ztvárňovat i mužské role, nejznámější příklad je asi Shakespearův Hamlet, stejně jako svým excentrickým chováním a bouřlivým osobním životem. Coby pomyslná červená nit se její hereckou cestou vine Dumasova Dáma s kaméliemi, jíž hrála od roku 1880 až do vysokého věku, před kamerami ji ztvárnila v roce 1911, tedy ve svých šedesáti sedmi letech (jinak kouzlu stříbrného plátna nepropadla, její filmografie je opravdu skromná).

Představení BOŽSKÁ SARAH je zařazeno do Divadelního předplatného – skupina A.
Vstupné v doprodeji: 400 Kč
Informace, případné rezervace: 571 659 447

Pořadatel:
Město Zubří – OKaS
Tel.: 571 659 447
E-mail: kultura@mesto-zubri.cz


Místo konání:
Klub Zubří – velký sál
Hamerská 10
756 54 Zubří
Tel.: 571 659 447

Podrobnosti

Datum:
3.2.2017
Čas:
18.00 - 21.00
Cena:
Kč400
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , ,
Webová stránka:
http://kultura.mesto-zubri.cz

Pořadatel

Město Zubří – Kultura
Telefon:
571 659 447
Email:
kultura@mesto-zubri.cz
Webová stránka:
www.mesto-zubri.cz/kultura

Místo konání

Klub Zubří
Hamerská 10, 756 54
Zubří, 756 54
+ Google Mapa
Telefon:
571 659 447