Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

BRÁNA DO MINULOSTI, aneb slavnostní otevření depozitáře Muzea Zubří

10.3.2016 @ 16.00 - 17.30

Muzeum Zubří, Hlavní 824 ( bývalá restaurace diner, budova lékárny )

BRÁNA DO MINULOSTI,
aneb slavnostní otevření depozitáře Muzea Zubří
Přijďte s námi společně otevřít brány nové expozice Muzea Zubří, seznámit se s prostory depozitáře a nahlédnout na krásu a jemnost zuberské výšivky, ale také na přírodní i lidské artefakty přibližující zajímavosti z historie i současnosti našeho regionu.


NOVINKY Z MUZEA ANEB OTEVÍRÁME BRÁNU DO MINULOSTI ZUBŘÍ

Přijměte naše srdečné pozvání do dob dávno minulých nebo do dob, které nejsou tak vzdálené, a přitom se na ně zapomíná. Pojďte s námi otevřít bránu do minulosti Zubří, bránu do doby, kdy vyšívačky trávily dlouhé dny a noci s jehlou v ruce a jejich kouzelné výšivky byly jediným zdrojem obživy celých rodin. Projděte dveřmi do středověku na Rožnovský hrad. Vy odvážnější se můžete spolu s legionáři vrátit i do války. A pro ty největší cestovatele v čase nabízíme i malou exkurzi do dob, kdy naši planetu začaly osídlovat první organismy. Ale nebojte se, i když vás lákáme na cestu časem, ve své podstatě vašim očím, uším i fantazii otevřeme dveře k našim sbírkám. Ke sbírkám, které už druhé desetiletí sbírá či vykupuje kulturní komise, Muzejní rada i Město Zubří, ke sbírkám, které ukazují nemalé a netušené bohatství, jež po celá staletí vytvářela příroda i lidé.
Muzeum Zubří, to je pro většinu lidí synonymum pro budovu zvanou Petrohrad. Kouzelné, historií opředené místo, v jehož prvním patře se v útulných prostorách konají jednorázové výstavy umělců či řemeslníků a prezentace významných historických událostí, osobností i spolkové činnosti. Několik let byl také depozitář muzea situován v mateřské školce. Ten sloužil k uložení sbírkových předmětů a k jejich prezentaci návštěvám či školním výpravám. V brzkých dnech otevřeme veřejnosti nový muzejní prostor. Ten je situován na ulici Hlavní, č. 824.  Půjde o obdobu depozitáře tak, jak jsme jej znali ze školky, ale současně půjde o prostor, který by měl postupem času vyzrát ve stálou expozici muzea a ožít pravidelným kulturním životem, jenž nabídne návštěvníkům obce i místním exkurz k tomu nejzajímavějšímu, co zuberská minulost i současnost nabízí.
Přijměte naše první pozvání do těchto nových prostor!
Kromě expozice národopisné, archeologické, historické, mineralogické či paleontologické sbírky se můžete těšit na doprovodný kulturní program, který naplno propukne ve čtvrtek 10. 3. od 16.00 hodin.

Podrobnosti

Datum:
10.3.2016
Čas:
16.00 - 17.30

Pořadatel

Město Zubří – Kultura
Telefon:
571 659 447
Email:
kultura@mesto-zubri.cz
Webová stránka:
www.mesto-zubri.cz/kultura

Místo konání

Muzeum Zubří – Depozitář
Hlavní 824
Zubří, 75654
+ Google Mapa