Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

ŽALMAN A SPOL. – VÁNOČNÍ KONCERT

7.12.2017 @ 6.00 - 20.00

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 se v zuberském Klubu ukáže další legenda české folkové scény. Pavel Lohonka, mezi folkaři známý jako „Žalman“, se na hudební scéně pohybuje již od roku 1968, v loňském roce oslavil 70. narozeniny, ale o to jsou jeho písně ještě naléhavější a lidovější než kdykoliv před tím. Do Zubří přijede s úžasnou partou muzikantů. Kdo má rád pohodu, klid, příjemné hlasy, laskavá slova či lahodné tóny kytar, nechť k nám zavítá a nebude v tom předvánočním shonu určitě litovat.

Kdo je Žalman?

Pavel Žalman Lohonka právem patří mezi české folkové legendy a je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. S Minnesengry nahrál 9 alb a později vydal dalších 17 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt více než 250 písní. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé.
Žalman těší svým hlasem a texty publikum již téměř půl století. Na hudební scéně působil od roku 1968, nejprve ve skupině Minnesengři, později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & spol., která v různých sestavách koncertuje nepřetržitě až do současnosti. Poslední obměna sestavy proběhla v lednu 2012, kdy vedle Petra Novotného, stojícího po Žalmanově boku již celých 22 let, přinesl nový vítr a nové aranže písní příchod kytaristy Pavla Maliny, a především zpěvačky Michaely Hálkové, která se Žalmanem již zpívala v půli devadesátých let.

Kdo je „a spol.“?

Bylo by škoda nepředstavit také další členy kapely schovanými pod prostým označením „a spol.“. Nejsou to totiž žádná „ořezávátka“, ale pevné dílky hudební skládačky, která do sebe krásně zapadá.

Michaela Hálková

zpěv, rozličné flétny, foukací harmoniky, perkuse, občas kytara.
V kapele má důležitou funkci hlavního zdobítka. V 16 letech se stala členkou jihočeské bluegrassové kapely Sem Tam, v letech 1995-1997 už jednou byla součástí Žalmanova spolu. Spolupracovala na deskách a koncertech s Věrou Martinovou, Lenkou Filipovou, Janem Nedvědem st. a Jaroslavem Matějů.

Petr Novotný

baskytary, klávesy, kytara (občas) a vlhký průvan s vůní česneku (zpěv).
Několikanásobný držitel poháru pro nejužitečnějšího hráče folkové ligy. V kapele zastává funkci levého křídelního útočníka a udiveného poplety. Služebně nejstarší člen kapely, který před časem opustil rodné Sudety, po krátké epizodě v Praze přesídlil ke krátké epizodě do Českého Krumlova a později na středomoravský venkov, kde zvelebuje starou lidovou chalupu. Před angažmá ve „spolu“ vystřídal řadu zaměstnání (likvidátor kultury, sekretářka, osvětlovač v divadle, ochranka, novinář a rozhlasový moderatizátor).

Petr Havrda – kytary (a vše strunné), zpěv, foukací harmonika.

V kapele na pozici pravého křídelního útočníka. Kytarista, sideman, příležitostný hudební režisér a kutilský výrobce kytar. Pochází z Hradce Králové. Vystudoval klasickou kytaru na konzervatoři v Brně. Má za sebou žánrově pestrý rejstřík kapel a spoluprací (Wild West, Piráti 44, Lokálka, Lenka Filipová, Devítka, Pohled, Pavel Ryba, Cross Country).

Koncert Žalman a spol.
7. 12. 2017 v Klubu Zubří
Vstupné: 240 Kč
Předprodej a rezervace již nyní v kanceláři Klubu Zubří.

Podrobnosti

Datum:
7.12.2017
Čas:
6.00 - 20.00

Pořadatel

Město Zubří – Kultura
Telefon:
571 659 447
Email:
kultura@mesto-zubri.cz
Webová stránka:
kultura.mesto-zubri.cz

Místo konání

Klub Zubří
Hamerská 10, 756 54
Zubří, 756 54
+ Google Mapa
Telefon:
571 659 447