Vítězi turnaje Mirek Kuběj a Jakub Trebula

0

 

Obrázek

Sobota 20. února patřila v sokolovně opět stolnímu tenisu. Uskutečnil se zde již čtvrtý ročník Turnaje neregistrovaných hráčů, kteří se na pěti stolech utkali ve dvouhře. Mezi devětadvaceti zúčastněnými byla přihlášena i jedna dívka a nevedla si vůbec špatně. Novinkou letošního ročníku bylo rozdělení hráčů do dvou kategorií – do 35 a nad 35 let. V mladší kategorii startovalo devět hráčů, do starších se přihlásilo dvacet borců. Počtu přihlášených byly přizpůsobeny i herní systémy jednotlivých kategorií.

Kromě zuberských hráčů, kteří byli, bohužel, v menšině, přijeli do Zubří příznivci stolního tenisu z různých míst. Již tradičně k nám přijíždí ekipa z Valašské Polanky či Bystřice pod Hostýnem, nově z Luboměře nebo Šternberka, ale i z nejbližšího okolí.

Turnaj byl zahájen souběžně oběma kategoriemi a my se nejprve podíváme na “mlaďochy”. Lucka a osm mladých pingpongářů si to nejprve rozdali v základní skupině systémem každý s každým. Už to, že skupinou nikdo neprošel bez ztráty kytičky, naznačilo, že se jedná o vyrovnané borce a čeká nás drama až do konce. Mezi nejlepší čtyři se po vyrovnaných bojích probojovali s šesti vítězstvími Vojta Žídek, Kuba Trebula, Lukáš Karola a Lucka Gajdošová s pěti body. V prvním semifinále porazil Vojta Žídek z Bystřice pod Hostýnem po boji 3:2 na sety Lucku Gajdošovou ze Vsetína. Druhé semifinále bylo bojem mezi borci z Valašské Polanky a šťastnější v něm nakonec byl Jakub Trebula, který porazil poměrem 3:1 Lukáše Karolu.

Obrázek

Na vedlejších třech stolech si to rozdávali pánové v nejlepších letech. Ti se nejprve utkali ve čtyřech skupinách každý s každým, nejlepší čtveřice postupovaly do osmifinále a poté vyřazovacím systémem až do finále. Již zápasy ve skupinách naznačily, kde asi hledat favority. Ale úplně jednoduché to neměli. Nikdo nechtěl prohrát bez boje, a proto jsme byli svědky litých bojů o každý míček. Osmifinálové zápasy byly konečnou pro většinu domácích hráčů.

Ač se snažili, seč mohli, na své soupeře nestačili a rozloučili se se soutěží. Ve čtvrtfinále byl nejvyrovnanějším soubojem duel mezi kamarády, Laďou Brokešem a Staňou Ovčačíkem. Utkávají se spolu týden co týden, takže bylo těžké cokoliv na soupeře vymyslet, ale nakonec postoupil mezi čtyři nejlepší Laďa, který se tak stal i nejlepším zuberským hráčem. Další zápasy poslaly do semifinále Jiljího Šimíčka z Luboměře, vítěze prvního ročníku Romana Žídka z Bystřice pod Hostýnem a Mirka Kuběje ze Stříteže. V semifinále jsme byli svědky dramatických utkání a do finále postoupili Jiljí Šimíček a Mirek Kuběj.

Obrázek

V tu dobu už se samozřejmě nehrálo na dalších stolech a pozornost všech se upírala ke stolu finálovému, kde jako první nastoupili ke svému poslednímu duelu v turnaji zástupci mladší generace. V něm Jakub Trebula oplatil svému soupeři, Vojtovi Žídkovi, porážku ze skupiny a po vítězství 3:1 se tak mohl radovat ze zaslouženého vítězství. A pak přišel na řadu závěrečný duel, který nabídl nádherný ping-pong s řadou luxusních výměn. Po velkém boji nakonec zvítězil Mirek Kuběj 3:2 a stal se tak vítězem turnaje.

Po zásluze byli všichni borci závěrečných soubojů odměňováni častým a hlasitým potleskem! Na výsledky skupin se můžete podívat na následujících odkazech – do 35 letnad 35 letZde je možno shlédnout výsledky play off starší kategorie.

Obrázek

Samotný závěr samozřejmě patřil slavnostnímu defilé, kdy byli odměněni čtyři nejlepší z obou kategorií. Ceny do turnaje věnovaloMěsto Zubří, přičemž jeho pracovníci OKaS se postarali o samotné zorganizování a chod turnaje ve spolupráci s trenéry Stolního tenisu Zubří – Milanem Pupíkem a Jirkou Krupou. O pohoštění se celou dobu starala kavárna TIP cafe prostřednictvím Zuzky Podmolové, která se postarala o bezproblémový průběh samotného občerstvení sportovců, pořadatelů a příchozích diváků.

Co říci závěrem? Přejme si, aby i další ročník turnaje proběhl v rámci fair play, ve stejně skvělé atmosféře jako ten letošní, aby se opět sešli Ti, kteří mají rádi tento sport a aby se ho zúčastnilo více domácích hráčů.

Výběr z fotogalerie – zobrazit celou fotogalerii

Sdílet.

About Author

Zanechat komentář