Zuberská skupina FARAON

Faraon

Vznik kapely Phantoms se datuje do r. 1960, kterou založil Ivan, Petr a Radoš Dořičákovi. Kapela hrála převážně převzaté písně tehdejších skupin např. Beatles, Roling Stones, Olympic, Petr a Pavel Novákovi, Beatman a další.

Hrála se taky vlastní tvorba ze které je taky píseň Aligátor. Složil ji Ivan a zpívá jí spolu s Petrem. Solo na tenor hraje Jindra taky Dořičák. tato kapela vystupovala většinou na akcích KP Zubří. V dalších letech se kapela rozšířila o další členy P. Havrlant – klávesy, L. Ondruch – sax, M. Kacler – pozoun, a J.Dořičák – sax, zpěv a kapelnictvím převzal i nový název ,,Sextet Faraon”,to bylo asi v roce 1973.

Kapela v té době hrála v rožnovských kavárnách Koruna, Rosava, dále Apollo, Razula a pod. Po odchodu některých členůzůstali pouze tři zakládající členové a přišel k. Truhlář – varhany. V této sestavě s různými hosty hrála kapela prakticky až do roku 1990, kdy se členové definitivně rozešli. 

Znovu dohromady se dali  roce 2012 v počáteční sestavě  a  to Ivan, Petr a Radoš Dořičákovi.

 

 

Nascanované fotografie:

2 thoughts on “Zuberská skupina FARAON

  1. Pingback: Portál Zubřan.cz zakoupil kameru GOPRO HD HERO3+ Black Edition | Zubřan.cz

  2. Pingback: Vítězi Zubří OPEN 2014 Staňa Děcký a Honza Valčuha | Zubřan.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>