Zubří bojovalo, nedalo Hranicím body zadarmo

0

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice
29:33 (13:16)

Špatná obrana a proměňování šancí. To jsou dva nejpalčivější problémy současného zuberského celku. A přesně tyto se také projevily v celé sví nahotě i proti Hranicím. Zubřané sice nastoupili nesmírně nabuzení a před skvělou kulisou vedli po deseti minutách 6:4, ale pak přebrali nadvládu nad utkáním hosté, třemi góly otočili stav a pak už Zubří ani jednou nevedlo. „Snažili jsme se, ale soupeř ukázaly svoji kvalitu. V určitých částech hry se projevily velké zkušenosti soupeře,“ pravil pak po utkání trenér domácího Zubří Miroslav Ćelić. Poločasovou tříbrankovou ztrátu sice hned zkraje druhé půle domácí ještě snížili na jednu branku, ale zase se projevily stejné neduhy, jako v mnohých předchozích zápasech.

„Když už jsme se dostali na kontakt, tak jsme zase inkasovali ve vlastní přesilovce,“ vypíchl kouč Ćelić momenty za stavu 19:18 pro Hranice. Hosté pak rychle odskočili zase na tři, čtyři branky a dovedli zápas poměrně v klidu do vítězného konce. Hostující kouč Libor Hrabal si výhry na Valašsku hodně cenil, také proto, že hned v úvodu zápasu přišel o Stržínka (poraněná ruka) a Konšela (kotník). „Přijeli jsme s cílem vyhrát a to se nám podařilo. Jsem na náš tým velmi hrdý, protože kluci podali heroický výkon. Celý tým se po brzké ztrátě Stržínka a Konšela skvěle semkl a ukázal, že i když se nám rozpadl koncept hry, tak to dotáhl do vítězného konce,“ pochvaloval si vítěznou jízdu svého týmu trenér Hranic Libor Hrabal.

Snímek obrazovky 2013-10-20 v 20.05.08

Naopak domácím zase zbyly oči pro pláč. Druhá letošní prohra doma, čtvrtá porážka v řadě a stále stejné chyby a nedostatky. „V rozhodujících chvílích jsme nedávali jasné šance. K tomu jsme obecně měli málo agresivní obranu. Hrajeme skoro bez tvrdosti. Těžko můžeme porazit takového soupeře, když nemáme nikoho vyloučeného,“ krčil rameny domácí kouč Miroslav Ćelić.

Zubří: Orság, Janků – Bechný 7/3, Trifunovič 5, Douda 4, Přikryl 3, Václav 2, Zahradníček 2, Šlachta 2, Mičkal 1, Horut, Třeštík, Randýsek. Nejvíce branek Hranic: Rachač 9, Zemánek 8, Galus 6/2. Rozhodčí: Haník, Novák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 0:2. Diváci: 800. Sled: 2:0, 6:4, 6:7, 8:11, 11:15, 16:17, 19:20, 20:24, 23:27, 24:29, 27:29, 27:32.

autor: Marek Havran