Mladý zdravotník – Zuberské kolo 22.4.2015

Asi víte sami, že dnešní děti mají trochu jinou zábavu, než jsme za našich mladých let měli my. Hlavním zájmem většiny z nich jsou především počítače, tablety, hry atp. Proto je až k nevíře, že se najde skupinka dětí (v některých případech už spíše mládeže), která se ve svém volném čase učí, jak pomáhat jiným. Mám na mysli mladé zdravotníky ze zájmového kroužku, který v místní základní škole vede Mgr. Šárka Janušová.

Jelikož se blíží okresní kolo, uspořádala místní skupina Českého červeného kříže ve středu 22. dubna v malém sále Klubu Zubří, zuberské kolo této soutěže. Více než soutěžní klání, bylo toto odpoledne v duchu přátelského až rodinného setkání. Děti měly možnost na figurantech ukázat svým blízkým, co všechno se naučily, dospělí si zase zopakovali to, co už možná o první pomoci zapomněli, a tak si odsud každý něco odnesl.

Jsme rádi, že jsme mohli s pýchou sledovat šikovnost našich dětí a děkujeme tímto paní Mgr. Šárce Janušové.

Autor: Alena Machalová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>