Debakl v Zubří – fanoušci hromadně opouštěli halu

0

Zubří – na utkání 6. Kola Extraligy mužů, které skončilo obrovským debaklem, budou chtít zuberští fanoušci i hráči velmi rychle zapomenout. A přitom tomu začátek utkání ani náznakem nenapovídal, skóre otevřel Lukáš Václav dvěma brankami a domácí odskočili během první patnácti minut na sedmibrankový rozdíl 8:1.  Hala burácela, po každé brance domácích následovaly radostné ovace místních fanoušků, které neměly mít dlouhého trvání.  V dvacáté čtvrté minutě utkání kdy hosté z Plzně snížili náskok domácích na čtyři branky začalo pro domácí to pravé ,,utrpení“. Plzeň využila mnoha chyb domácího Zubří, které svými nepřesnými přihrávkami a ztracenými míči pomohlo soupeři snížit o pouhou jednu branku a tak mužstva odcházela do šaten za stavu 14:13.

HC Zubří - Talent zlín 20130122

Ti, kteří doufali, že se hráči po poločase vzchopí a předvedou výkon, který ukázali v prvních minutách zápasu, se šeredě mýlili. Plzeň pokračovala ve svém tempu a zuberští hráči se nestačili divit jak lehké je přijít o míč a co všechno dokáže projít děravou obranou. Chyba střídala chybu a tak nezbývalo než v čtyřicáté-páté minutě vzít za stavu 18:22 oddechový čas. Následovalo smutné snažení domácích o útok na skvěle chytajícího plzeňského gólmana Motlíka, který si hravě poradil téměř se všemi střelami domácích a nedovolil již zvrat v tomto utkání. O jehož výsledku bylo rozhodnuto již 25 minutě kdy, nejen ,,slabší povahy“ z řad diváků začaly opouštět svá místa a se znechucenými kamennými tvářemi opouštěli halu, což v Zubří není zvykem. Až konečná siréna ukončila utrpení domácích, kteří se sklopenými hlavami odebrali zpytovat svědomí do útrob šaten, zatímco tým Plzně zaslouženě křepčil na palubovce a vychutnával si zasloužený skalp z Valašska před očima zdrcených domácích diváků.

HC Zubří – Talent Plzeň 21:31 (poločas 14:13)

Nejlepší střelci Zubří: Zahradníček 6, Václav 5, Mičkal 4
Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 9/4, Linhart 5, Blecha 4, Tonar 4
Sedmimetrové hody: 4/1 – 4/4, vyloučení: 1 – 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 586

Autor: Aleš Měrka(Zubřan.cz)