About Author

6 komentářů

 1. Jarmila Nováková dne

  Já jsem vůbec nevěděla, že se přestěhovala zastávka z rozcestí před dům Pavelkových, kde si není ani kam sednout a není se ani kam schovat před deštěm a nečasí počasí, nerozumím tomu,když na rozcestí je normálně zastávka směrem na Staré Zubří, která funguje x roků?

  • Dobrý den, jedná se o pochybění dopravce. Již je řešeno ve spolupráci s KOVED Zlín. Nová zastávka u Pavelků by měla sloužit pouze pro výstup a nastup spojů, které jezdí na Horní konec, bez zajížďky na Staré Zubří.

 2. Jan Ondřej dne

  Chyba není jen na straně dopravce. Projekt byl určitě projednáván a schválen i na radě města. Chtělo by to příště více pozornosti a zodpovědnosti při přípravě podobných projektů. Snad má rada města k tomu i odborný poradní orgán či komisi. Nebo to tak nefunguje?

  • Ano je! Naše zadání bylo jasné, zastávka ma sloužit pouze pro výstup a nástup vozidel jedoucích na Horní konec. To nebylo dodrženo, proto jsme požadovali nápravu, která je v tuto chvíli již aplikována. Rada města nemá žadnou komisi, která by řešila zastavování autobosů a co vím tak ani žádná taková komise nikdy v Zubří nebyla. Jedná se o pochybení, které nebylo zapřičiněno radou města na kterou to tady nesmyslně svádíte.

   Hezký zbytek dne

 3. Jan Ondřej dne

  Přemístění autobusové zastávky je obsaženo v projektu nazvaném Dopravní řešení lokality před MěÚ, který je vyvěšen i na stránkách města. (viz Projekty města).Chápu, že jednou z podmínek pro poskytnutí dotace, která byla při realizaci projektu čerpána, je povinnost dodržet soulad stavby s projektem. Ale co už se stalo, stalo se. Po uplynutí lhůty pro kontrolu dodržení podmínek pro čerpání projektu může zastávka, pokud se ukáže jako nadbytečná, klidně zrušit. Neměl jsem v úmyslu vyvolat spor o to, zda má projekty schvalovat rada města nebo Komise rozvoje města, to nechť si rozhodne rada sama, ale pozornost při zadávání a schvalování technické přípravy každé investiční akce by se podceňovat neměla.

  • Dobrá, ale tady se bavíme o tom, že autobusy jedoucí na Staré Zubří stály na nové zastávce ( kde stát dle domluvy neměly ) a už nezastavovaly na krytém stání u Rozcestí.

   Posunutá zastávka nyní ,,u Pavelků” má sloužit jen pro výstup a nástup spojů jedoucích přímo na horní konec.

   Posunutí celé zastávky mimo křižovatku bylo zapříčiněno novými normami při rekonstrukci, aby utobus nezastavoval přímo v křižovatce.

   Takže od pondělí 10.5.2021 jezdí autobusy dle informací od dopravce TQM, následovně: Spoje jedoucí na staré Zubří zastavují na prosklené zastávce u Rozcestí, tak jak bylo zvykem a následně jedou na horní konec. Spoje, které na staré Zubří nezajíždějí a jedou pouze na konec horní, zastavují ,,u Pavelků”

Zanechat komentář