Zubří skalpovalo Hranice a po dvou prohrách si připsalo body

1

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice

30:23 (18:11)

Házenkáři Zubří odčinili prohru v Litovli sobotním vítězstvím nad Cementem Hranice. Svým fanouškům chtěli před zimní přestávkou spravit chuť a do utkání nastoupili koncentrovaně. Od prvních minut drželi na své straně alespoň minimální vedení a hostům povolili jen jediné vyrovnání na 7:7. O poločase vedli už výrazným sedmibrankovým rozdílem. Hostům se ještě podařila mírná korekce (21:18), domácí si ale před koncem vzali zpět sedmibrankové vedení a nakonec si připsali vítězství poměrem 30:23.

Sestavy:

HC Gumárny Zubří: Šlachta Petr, Douda Jakub, Přikryl Pavel, Horut Libor, Šustáček Matěj, Hrstka Martin, Orság Petr, Václav Lukáš, Reček Adam, Hub Michal, Dědek Michal, Krupa Daniel, Šíra Jakub, Kašpárek Stanislav

TJ Cement Hranice: Magrla Karel, Magrla Petr, Rachač Miroslav, Zemánek Jaroslav, Hlaváč Petr, Brož Radim, Čadra Zdeněk, Kobliha Jakub, Gřes Jan, Hastík Viktor, Mičkal Tomáš, Samiec Tomáš, Kučerka Josef, Třeštík Marek

Branky: Reček 7/3, Hrstka 6/3, Kašpárek 6, Šíra 4, Šlachta 2, Douda 2, Přikryl 2, Šustáček 1 – Rachač 5, Hastík 5, Mičkal 4/1, Magrla 3, Třeštík 2, Čadra 2, Brož 2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1. Vyloučení: 5 – 6 (přímá ČK Rachač).Diváci: 1200.

Zde si můžete přečíst pozápasové ohlasy obou trenérů:

Libor Hrabal, trenér týmu TJ Cement Hranice: „ První poločas jsme bohužel nezahráli dobře. Neplnili jsme taktické věci, které jsme si před zápasem řekli. Našimi chybami a technickými nepřesnostmi jsme v prvním poločase dovolili našemu soupeři náskok sedmi branek, což domácí muselo velmi uklidnit. V druhém poločase jsme se snažili o zvrat v utkání, když jsme dokázali stáhnout náskok na tři branky. Bohužel jsme pak byli několikrát vyloučení, což Zubří dokázalo využít, dostalo se do tempa a znovu to bylo o sedm branek. Náš problém byl především první poločas, ve kterém jsme nedodrželi spoustu taktických věcí. Tohle si proti takovým celkům nemůžeme dovolit. “

Jiří Kekrt, trenér týmu HC Gumárny Zubří: „Do utkání jsme vstupovali s pocitem obav kvůli minulému výbuchu v Litovli. Pro všechny, hlavně pro nás, to bylo nemilé překvapení. V průběhu týdne jsme se snažili spoustu věcí pozměnit, aby se kluci dostali do herní pohody. Myslím si, že to se nám také podařilo. Do dnešního utkání jsme nastupovali s velkou pokorou. Z mého pohledu byl dnešní výsledek odrazem toho, co se dělo na hřišti.“