V zuberské Sokolovně se závodilo

 

Modelářský klub Zubří uspořádal dne 7. 1. 2017 v místní Sokolovně další, již čtvrtý závod XIII. ročníku rádiem řízených modelů aut Moravsko-Slovenský pohár 2016/17. V kategoriích Expert, F1, Stock, Stock junior, Open a Truck soutěžilo 19 závodníků z Ostravy, Púchova, Topolčan, Bystřice pod Hostýnem, Želatovic a Zubří.

Soutěž se jela na dvě kvalifikační a tři finálové jízdy. Do celkového umístění se počítají dvě ze tří finálových jízd. U F1 a Trucků se po kvalifikaci na jedno nejrychlejší kolo stanoví pořadí na startu a u F1se jede půl hodinový a Trucků dvakrát čtvrthodinový finálový závod se dvěma povinnými zastávkami v depu.

Zuberští modeláři si vyjeli do celkového pořadí ze šesti závodů jedno první, dvakrát druhé a jednou čtvrté místo. V kategorii juniorů se zuberský Daniel Heralt, přesto že jel svůj první závod, umístil na třetím místě.

Příští, závěrečné závody tohoto ročníku s celkovým vyhodnocením, se konají 25. 3. 2017 v zuberské Sokolovně.

Jaroslav Janošek MK Zubří

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>