Druhá prohra v sezóně, body zůstaly v Brně

0

Handball KP Brno – HC Gumárny Zubří 28:27 (14:15)

Házenkáři Brna jsou druhým týmem, který našel recept na dosud suverénní Zubří. Utkání bylo ofenzivní, domácí se ale od začátku snažili určovat tempo hry. Až v závěru se do vedení dostali Valaši, kteří si pak do druhého poločasu nesli jednobrankový náskok. Domácí ale dokázali rychle vyrovnat, využít zvolnění ve hře Zubřanů a ve 35. minutě si vzali zpět dvoubrankové vedení (18:16). Jejich náskok pak kolísal mezi jednou a dvěma brankami, vyrovnání hostům dovolili až v 53. minutě, zpět na svou stranu ale Zubří vedení nedostalo. Naopak domácí znovu ukořistili dvoubrankové vedení a nakonec dovedli utkání do vítězného konce (28:27).

Branky: Aspiridis 8/6, Dostalík 7, Hanták 5, Hubáček 3, Mičola 2, Musil 1, Mráz 1, Weintritt 1 – Bechný 8/6, Šíra 5, Kašpárek 5, Reček 2, Zahradníček 2, Šustáček 2, Douda 1, Václav 1. Sedmimetrové hody: 6/6 – 7/6. Vyloučení: 4 – 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Diváci: 480

Jiří Kekrt, trenér týmu HC Gumárny Zubří: „Bylo to vyrovnané a dramatické utkání. Dnes vyhrál šťastnější tým.“

Andrej Titkov, trenér týmu Handball KP Brno: „Sice jsme vyhráli, ale hrajeme stále nevyrovnaně. Místy děláme zbytečné chyby, ztrácíme kontrolu nad utkáním. Snažili jsme se nebavit se o umístění týmu a jeho sestavě. hra měla spád, hráli jsme kombinačně, ale zradil nás jeden úsek, kdy jsme se ze čtyřbrankového vedení dostali do jednogólové ztráty. Naštěstí máme dva body.“

zdroj: chf.cz