Zubří na Slovensku prohrálo všechna utkání

0

HÁZENÁ: Házenkáři Zubří odjeli s novým trenérem Jiřím Kekrtem do slovenského Hlohovce na turnaj MYANET CUP, kde se postupně v sobotu a neděli utkali ve třech zápasech s makedonským Zomimakem, polským MIELECEM a domácím klubem SPORTA.

Zomimak (Mak.) – Zubří
30:27 (13:10)

Český extraligista sa účastníka skupinové fáze Poháru EHF nezalekl a počas celého zápasu mu nepříjemně šlapal na paty. Přestože v závěru prohrával už o 5 branek, půldruhé minuty před koncem snížil na 27:28. měl k dispozici míč, ale technickou chybou se připravil o možnost vybojovat lepší výsledek.

Najviac gólov: Angelovski 8, Chanturia 6, Pavlovski, Vezenkovski, Treivčeski po 4 – Bechný 7, Trifunovič 4, Mičkal 3/2. Před 100 diváky rozhodovali Sivák a Oťapka, pok. hody: 1/1 – 2/2, vyloučení: 3 – 5.

Mielec – Zubří
28:17 (13:7)

Poláci byli jednoznačně lepší především výborné obraně a vynikajícím zákrokům svého brankáře.

Najviac gólov: Chodara 8, Adamuszek, Glinski a Gudz po 3 – Bechný, Mičkal po 3. Před 100 diváky rozhodovali Mandák a Rudinský, vylučení: 4 – 3, pok. hody: 3/3 – 3/1

V neděli vyvrcholil mezinárodní turnaj MAYNET CUP, a jeho vítězem se stal polský Mielec. Stačila mu na to remíza s makedonským Zomimakem, když vyrovnával pouhých sedm sekund před koncem utkání. Makedonci tak nakonec skončili na třetím místě, druhou příčku obsadil domácí SPORTA Hlohovec. Čtvrtou příčku obsadilo Zubří, které v turnaji nezískalo ani bod.

SPORTA – Zubří
36:27 (16:15)

V prvním poločase byli domácí lepší, ale zpočátku druhé půle hostí otočili stav z 16:15 na 16:18. Chvíli se o výsledek přetahovali, ale nakonec Hlohovec utekl do rozhodujícího náskoku a skóre si do konce utkání pohlídal.

SPORTA: Kašťák, Žernovič – Mazur 3/1, Takáč 3, Čačič 5, Kožík 3, Laho 3, Baláž, Miženko 1, Ďuriš 2, Kučer 1, Janíček 1, Mažár 4/1, Zaťko 1, Petrov 3, Ivanov 5.

Zubří: Trifulovič 5, Václav 4, Bechný 3/1, Zahradníček po 3. Před 300 diváky rozhodovali Sivák a Oťapka, vyloučení: 1 – 2, pok. hody: 2/2 – 1/1.

Zdroj: sporta.sk, Tomáš Koutný

Autor fotografií: Súkup