Hcore Contest X – Report

0

Když už něco trvá deset let, tak se dá říct, že už je to tradice. My letos oslavili jubilejní desátý ročník Hcore Contestu v Zubří, nazvaný stejně jako desítka ajfon a to Hcore Contest X.

V Sobotu 4.8. nás přivítalo nádherné počasí a park se začal plnit od ranních hodin závodníky a diváky. Do závodu se registrovala necelá čtyřicítka jezdců a o mezinárodní účast nebyla nouze. A to už úderem třetí hodiny polední hvězdné duo něžných speakerů, kteří to spolu nedělají poprvé, Kouzelný Wašek a Romantický Tomka, začínají řvát do mikrofonů při kvalifikačních jízdách. Lineup je plný brutálních jezdců bohužel v každé kategorii může postoupit jen 11 nejlepších + divoké karty. Už první jízdy kvaldy – hlavně od valdy – dávají vědět cože nás to čeká a nemine ve finále. Kluci ze slovenska berou život nejen sobě, ale i přítomným divákům kterým se tají dech u frontflipů na prvním případně backflip double barspinech (kvalda!). No brutální motokross.

Po kvaldách kdy zkušená porota pod vedením legendy Tomyho Šrámka pilně sčítala body, na pódiu se prohnal uragán v podobě Heart to Beat dance crew, která nám ukázala – zač je toho dance hall a break dance a to už jdeme do finále! Které otevírají jízdy BMX srdcařů, Dave pavelek tam láduje brutální odlschoolové supermany bez chráničů jako by se nechumelilo, Honza hůlka hecuje publikum a vyndává totální komba, Tom Vařeka který se do ježdení dost opřel dává nádherné technické jízdy na čistotu a jako vždy věčně mladý Dave Janáč, rozpoutává totální kombinační peklo a nenechává nikoho na pochybách, že právě on si letos odveze prize money za první místo.

Mtbé nebylo o ničem jiném! Každý zabíjel co mu síly daly, lokální naděje, kluk odkojený na prsou hcore bikeparku – Marťa Adámek se vyndával neskutečně bohužel v jízdě mu to stříklo u 360 z dropu a to mu zkazilo jeho formu. To samé místní stár Péťa Kejhar přepálil tréningy a bohužel do závodu nenastoupil, zato zabojoval na after party. Všichni se vyndávali neskutečným stylem vilko 360 whip, Milan Vrážel super seatera, Peca parádní techniky a pouštěčky v nádherném trailsovém stylu mno a závodu celému dominovala polská výprava ve složení Seb koczara, Pawel Stachak a Oskar Soczynski jediný kdo tudle hegemonii dokázal rozbít jen diktátor Pavel Valuš, se svým MX stylem a triky tipu flip nohander, tailwhip bez kopnuti atd. Pawel Stachak jede ošem úplně jiný kosmír, flip double bar, třišede triple bar, opo 36, bardzo dobře polski brat! Překvapením závodu se stala světoznáma legenda z bikeparku střemeníčko, nebojácný mladík Kuba Hradil, když na divokou kartu vytasil na prvním dirtu svou klasiku 360invert a za to získal cenu speakerů protože po pěti letech bez kola to tam takhle vyndat, všechna čest!

Předání cen od našich sponozorů, Vans, Nugget, Valmezbike a hlavně prizemoney od Davida Paveka. Klasická pusa od Vaška a hurá na afterparty. Která byla letos boží, super naděje z valmezu Our Atlantik to otevřela, Olomoucký machometal Emmett Brown přitvrdil, polsky styl CF98 rozněžnilo a to nejlepší na konec můj oblíbený Overhype který si zahrál jen kvůli cotestu u nás a předvedli parádní show!

Whuaaa nemám slov. V ČR jsem byl zase na skok a každoroční pořádání, contestu spořádá spoustu energie a času, o to větší je radost, když všechno vyjde jak má a o to víc energie dostanu od vás všech kamarádů co se v zubří na tenhle vesnický večírek zastavíte.
Příští rok uvidíme, byl bych rád kdyby se v parku jezdilo i mimo contest, proto se možná soustředíme na rozšíření parku a přílákání nové generace. No uvidíme. Kdyby jste si chtěli v parku zajezdit nebo dát ruku k dílu, nebo zasponzorovat jakoukoliv činnost. Dejte nám vědět.
Co říct závěrem snad jen děkuju!

Tomka

Report od TV Beskyd

BMX:
1. David Janáč
2.Tomáš Vařeka
3. Kryštof Odehal
4. Honza Hůlka
5. David Pavelek
6. Tomáš Bližnák
7. Erik Janáč
8. Tomáš Flasar
9. David Kudělka
10. Tomáš Šánek
11. Petr Komoň

MTB:

1. Pawel Stachak
2. Sebastian Koczara
3. Pavel Valuš
4. Oskar Soczyński
5. Petr Kubín
6. Vilko Križan
7. Milan Vrážel
8. Josef Kozina
9.Tomáš Burda
10. Martin Krigler
11. Martin Adámek
12. Patrik Řehák

 

Fotogalerie: http://hcore3.com/hcore-contest-x-report/

Sdílet.

Zanechat komentář