Tomáš Těhan svou přesnou muškou pomohl svému družstvu ke stříbru na MS ve střelbě

1

České družstvo pistolářů ve složení Martin Strnad, Martin Podhráský a Tomáš Těhan vybojovalo na mistrovství světa ve španělské Granadě stříbro. Nejlepším z jednotlivců byl Strnad, který skončil ve finále čtvrtý.

České družstvo prohrálo ziskem 1737 bodů pouze se suverénními Němci (1745), třetí Rusové byli o tři body horší. Titul mezi jednotlivci získal Korejec Kim Čung Hong.

Strnad postoupil do šestičlenného finále ze šestého místa, a to až díky pomocnému kritériu. Při nástřelu 580 kruhů měl na kontě nejvíce středových desítek ve srovnání se třemi dalšími soupeři. Takto vyřadil i reprezentačního kolegu Podhráského, který zůstal první pod čarou postupu. Těhan obsadil 17. místo s výkonem 577.

Do finále pak Strnad skvěle vstoupil a byl i ve hře o jedno ze dvou účastnických míst na olympijské hry v Riu. Po čtyřech sériích byl druhý, ale v další položce trefil jen dva z pěti terčů a po stejném nezdaru v šestém kole byl vyřazen. Na MS si i tak vylepšil maximum z předchozího šampionátu v Mnichově, kde byl šestý. Devátý muž z londýnské olympiády ale na velkou medaili stále čeká, čtvrtý byl už na mistrovství Evropy v roce 2011 v Bělehradu.

Ilustrační foto, zdroj: facebook.com