Zuberský turistický oddíl informuje

Ve dnech 5. – 12. srpna 2016 se skupina 16 členů turistického oddílu TJ Zubří zúčastnila pobytu v hotelu Medlov na Vysočině.

Při poznávání zajímavostí a krásné krajiny v okolí Žďárských vrchů jsme nachodili každý kolem 60 km. Z nepřeberného množství pozoruhodných míst bych uvedla kostel Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, Dráteníčky, Devět skal, Paseckou skálu. Neopomenuli jsme navštívit obec Zubří nacházející se v blízkosti Nového Města na Moravě. Na cestě tam jsme si prohlédli Boskovice, kde jsme prošli hrad  a Židovské město. Na zpáteční cestě jsme navštívili hrad Pernštejn, který je opravdu nádherný, takže je využíván při natáčení pohádek a historických filmů, a v blízkosti města Kunštát jeskyni Blanických rytířů   a Burianovu rozhlednu.

Týdenní pobyt přispěl nejen k upevnění zdraví a rozšíření kulturních poznatků, ale také k utužení přátelských vztahů mezi lidmi.

Za výbornou přípravu a organizování výšlapů a dalších akcí bych chtěla jménem zúčastněných turistů poděkovat našemu předsedovi panu Václavu Zemanovi a za zajištění ubytování včetně stravování v krásném prostředí jeho manželce paní Anně Zemanové.

A v neposlední řadě patří poděkování všem čtyřem řidičům, kteří zvládli bez problémů všechny nástrahy silničního provozu a dovezli všechny ve zdraví domů.

Určitě se všichni těšíme na další týdenní pobyty v naší krásné zemi.

Za turisty Anna Oplatková

One thought on “Zuberský turistický oddíl informuje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>