Zubřani ve světě: zajímavé fotografie z Motoakce

Dobrý den,

Jelikož se mi líbí www.Zubran.cz, domluvil jsem se a Alešem Měrkou, že uveřejní fotky z Motoakce pořádaná Adventure moto, které jsem se zúčastnil od 12. do 28. září.

Jelo nás 8 sólo, před Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a pak Turecko, Gruzie a pak zpět, kde jsme to vzali přes Srbsko a Maďarsko kratší cestou domů.

V Gruzii jsme byli u Černého moře a přejeli Kavkaz přes Svaneti, byl to náročný přejezd, max. výška cca 2.600 m nad mořem, ale špatné cesty, bláto, kamení. Měli jsme i nějaké pády, ale naštěstí jen menší poškození motorek. Na fotkách jsou vidět kamenné stavby u každého domu, jsou to ochranné věže, kde se Gruzínci v případě obléhaní schovali i s dobytkem a byli schopni přežít i několik měsíců – časté výpady Turků od západu a Mongolů z východu.

Gruzie je velmi chudá země, ale obyvatelé jsou velmi pohostinní a přátelští. Uznávají ještě Stalina. Podívali jsme se i do Vardzie – skalní město u hranic s Tureckem.

Byly to super zážitky, celkem jsme najeli 7.600 km, byli jsme dobrá parta.

Škoda, že se nedalo vrátit přes Ukrajinu, mohli jsme tak objet Černé moře, vraceli jsme se zpět stejnou cestou.

Prostě super zážitky a lidi zejména z Gruzie. Jsou tam přidány i fotky kolegy Juraje.

 

Čestmír Krupa

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>