JARNÍ KONCERT, ANEB ZUBERSKÝ VYŠÍVAČ MŮŽE BÝT I PŘESPOLNÍ

V sobotu 12. dubna se podobalo foyer Klubu přinejmenším Národnímu divadlu. Způsobili to slavnostně vyladění a vyzdobení návštěvníci. V očekávání zážitku cizokrajné vůně málem netrpělivostí zavařili tiskárnu lístků. Na programu bylo vystoupení japonského klavíristy Hidehita Takeuchiho. Uvítal posluchače, pochválil svou profesorku vyšívání, Marušku Pyrchalovou, a celý sál hned pochopil, proč mu jehla s nití tak umí zahrát v rukou.

Jeho jemné prsty vyšívaly melodie Mozarta a Chopina, jež měkce pohladily (d)uši dětem i dospělým. Ti děkovali potleskem nejen skladbám ale i každé vtipné větě pana Takeuchiho. Potěšil všechny do té míry, že stojící aplaudující dav se uklidnil až ve chvíli, kdy stržen byl ukolébavkou  Dobrú noc, má milá. Zpívající byli přítomni kouzlu;  Japonsko přiblížilo se Moravě tak blízko, až mapy se stávaly bezcennými.                                                                                                

Autor: S. Bludná

P.S.: Od našeho milého hosta se můžeme naučit lecčemu…třeba tomu, že ceremoniál lze udělat i z přijímání květin…

Autor fotek: Aleš Měrka

One thought on “JARNÍ KONCERT, ANEB ZUBERSKÝ VYŠÍVAČ MŮŽE BÝT I PŘESPOLNÍ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>