Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

CESTA KOLEM SVĚTA za 2*80 minut

Únor 18 @ 18.00 - 21.00

SVĚT Z VÝŠKY s Jaroslavem Jindrou
Unikátní projekt cestovatele, režiséra, scénáristy, fotografa a dobrodruha Jaroslava Jindry, který vám osobně představí film, jenž je celý sestaven z leteckých záběrů nejkrásnějších míst naší planety.
CESTA KOLEM SVĚTA PROSTOREM, ČASEM A ŽIVOTEM s Tomášem Harabišem – Vtipný návod, jak si udělat vlastní cestu kolem světa – doplněno vlastními fotografiemi a zkušenostmi z cestování po celé planetě.

Jaroslav Jindra – Svět z výšky

Český cestovatel, filmař a dobrodruh. Tak by se dal v krátkosti charakterizovat Jaroslav Jindra. Jeho životní styl cestovatele ho zavedl do mnoha koutů světa, kde žil po mnoho let. Zabývá se hlavně dokumentární a cestopisnou tvorbou. Do české filmografie je zapsán zejména díly obohacující cestopisnou sérii České televize Na cestě. Dokumentuje taktéž různé extrémní sporty, známé jsou jeho motoristické dokumenty o rallyovém sportu, např. Rváči (2011, zvláštní cena poroty na MFOF), Diagnóza: Dakar (2013) a Ivan (2013), za který obdržel cenu na IV. Mezinárodním festivalu motorkářských filmů v Žilině.

Jeho přednáška v Zubří bude postavená na výhradně leteckých záběrech z celého světa. Režisér, scénárista a kameraman populárního cestopisného cyklu České televize „Na cestě“ Jaroslav Jindra povypráví nejen o radosti i nástrahách natáčení z ptačí perspektivy, ale i o tom, jak a proč se z něj stal zapálený cestovatel, který navštívil 140 zemí světa. Jedinečná projekce svého druhu, připravená výhradně ze záběrů natočených z ptačí perspektivy, vás nejprve zavede na známá místa vlasti a poté se proletíte doslova kolem celého světa, od kvetoucích levandulových polí Francie přes největší poušť světa Saharu a vietnamské čajové plantáže po barvami hýřící aljašské hory.

Tomáš Harabiš – Cesta kolem světa prostorem, časem a životem

Cestuje, píše, fotografuje a publikuje od roku 1990, kdy během svých cest po Evropě, Asii, Tichomoří a Severní Americe navštívil a žil ve více než 50 zemích. Své články a fotografie publikoval v časopisech Lidé a Země, Magazínu Koktejl a vydává také své vlastní publikace. Jeho životní zálibou jsou zejména „větrné sporty“ – paragliding a jachting a vysokohorská turistika. Když zrovna není na cestách, pracuje a žije se svou rodinou na staré valašské chalupě v Beskydech, ve svém Valašském království.

Podrobnosti

Datum:
Únor 18
Čas:
18.00 - 21.00

Pořadatel

Město Zubří – Kultura
Telefon:
571 659 447
Email:
kultura@mesto-zubri.cz
Webová stránka:
kultura.mesto-zubri.cz

Místo konání

Klub Zubří
Hamerská 10, 756 54
Zubří, 756 54
+ Google Mapa
Telefon:
571 659 447