Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Zazeleňme naše lesy!!! Hasiči zvou na všelidovou brigádu do lesa

2.11.2019 @ 9.00 - 17.00

Milí spoluobčané,

s radostí Vám oznamujeme, že se Sboru dobrovolných hasičů Staré Zubří podařilo získat dotaci z programu „Radegast lidem“ na obnovu našich kůrovcem zpustošených městských lesů a na zpříjemnění pobytu při toulkách přírodou. Finance budou využity na zakoupení sazeniček listnatých stromků, na vybudování turistického přístřešku na horizontu lesa Obecníku a na zakoupení úlů, včelstev a vybavení pro včelaření. Pivovaru Radegast mnohokrát děkujeme.

Jsme si vědomi, že nikomu z občanů nedělá pohled na suché lesy, či dokonce holiny, radost. Citlivější povahy to možná dokonce trápí, jistě někteří z Vás také přemýšleli, jak by šlo přírodě pomoci. Máme pro Vás tedy řešení, přidejte se k nám!

Z lesní školky dorazí 4 000 kusů sazeniček připravených k zazelenění části lesa Obecník. Rádi bychom tuto příležitost pojali jako všelidovou brigádku.

Předpokládáme, že se sejdeme v sobotu 2.11.2019 od 9 hodin. Místo výsadby naleznete docela jednoduše, jedná se o les Obecník mezi Starým a Novým Zubřím. Pro ty, kteří ho neznají, stačí vystoupit na autobusové zastávce U Perniců a vydat se kolmo k hlavní cestě přímo do kopce do lesa. Ze starozuberské strany se nejlépe dostanete kolem lyžařské chaty na Solisku. Nebude jistě problém nás tam najít.

Před výsadbou bude provedena instruktáž o správném pracovním postupu a pak už hurá obnovovat naše lesy J S sebou nezapomeňte pracovní odění, motyku nebo krumpáč a dobrou náladu.

 

Kolektiv SDH Staré Zubří

Podrobnosti

Datum:
2.11.2019
Čas:
9.00 - 17.00

Pořadatel

Hasiči Staré Zubří
Telefon:
725 677 437
Email:
RadimFabian@seznam.cz
Webová stránka:
http://www.sdhstarezubri.wz.cz