Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Beseda – Železní muži

18.10.2017 @ 18.00 - 20.00

Zdarma

Po Robertu Zárubovi zavítají do Klubu další významné sportovní osobnosti. Přijměte naše pozvání na setkání se snad nejznámějším českým ironmanem a triatlonistou Petrem Vabrouškem a také s borcem z Oder, Michalem Šubrtem, který se v pozdním věku rozhodl změnit svůj životní styl, a ne způsobem ledajakým. Jako první Čech v historii se zúčastnil výzvy EPIC5 a dokončil ji dokonce na prvním místě v historicky nejkratším čase!! 

Petr Vabroušek

Jen opravdu málo sportovců v České republice se může pyšnit takovou vytrvalostí a takovými úspěchy jako nejznámější český Ironman a triatlet Petr Vabroušek. Petr sbírá po dlouhá léta úspěchy nejen na světové triatlonové scéně, ale také na extrémních běžeckých závodech.

Největší úspěchy

2× vítěz světového poháru v dlouhém triatlonu (2006 a 2011)
79× top 10 na oficiálních Iron manech WTC (světový rekord)
20× top 10 na oficiálních závodech Challenge (světový rekord)
15× v řadě profesionální účast na Havaji
35× vítězství v závodech na tratích Ironmana
13× Mistr ČR v dlouhém triatlonu
175× dokončený závod na tratích Ironmana
Vítěz seriálu ultramartonů Horská výzva 2013
Vítěz maratonu v Antarktidě na 42 km a 100 km v rekordních časech (2013)
Vítěz maratonu na Severním pólu (2015)
Účastník Marathonu Des Sables (21. , 2016)

Petr Vabroušek – World Marathon Challenge 2017

World Marathon Challenge je jedním z nejbláznivějších a také nejnákladnějších běžeckých závodů a běžný smrtelník se na něj bohužel jen tak nedostane. Petr Vabroušek rád vyhledává extrémní výzvy. Poslední byl zatím závod, který běžce provedl v sedmi dnech po všech sedmi kontinentech. Český ironman se v silné konkurenci neztratil a skončil na druhém místě. Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste běželi maraton? A co takhle maraton každý den v týdnu? A aby toho nebylo málo, můžete si přidat ještě několikahodinové přesuny letadlem. Tak vypadá závod World Marathon Challenge, během kterého musíte zvládnout za sedm dní sedm maratonů na sedmi kontinentech. Ano, běhá se i na Antarktidě.

Michal Šubrt

V lednu 2011 vážil 108 kg při výšce 173 cm. Nesportoval, téměř nechodil a alkohol byl jeho druhé jméno. Michal Šubrt je důkazem silné vůle. S kamarádem se při oslavě vsadil, že do půl roku uběhne půlmaraton. Slib sice úplně nedodržel, ale nakoplo ho to k tomu, aby odstartoval největší změnu ve svém životě. Ve spojení s trenéry a poradci zhubl, upravil jídelníček a už v roce 2012 uběhl slibovaný půlmaraton, a v průběhu roku dokonce svůj první závod Ironman Zurich. Od té doby se zlepšoval a zlepšoval.

Michal Šubrt – Výzva EPIC5

Vyvrcholením celého snažení je EPIC5. Extrémní závod v kolébce Ironmana na Havaji. Výzva EPIC5 byla založena v roce 2010 Jasonem Lesterem, když se on a Rich Roll rozhodli vykonat něco, co mnozí považovali za nemožné. Tito dva muži se vydali na bezprecedentní a duchovní výpravu sestávající z 5 triatlonů plné iron distance na 5 havajských ostrovech zdárně dokončených během jednoho týdne. Od tohoto momentu se nejtvrdší ze světových ultratriatlonistů zúčastnilo této každoroční události, aby tak otestovali svou mysl, tělo i ducha a prozkoumali během 5 dní svá nejhlubší zákoutí.

Pátého května 2017 se do vln Tichého oceánu ponořil první Čech, Michal Šubrt, aby tuto neopakovatelnou životní a sportovní výzvu zdolal. Výzvy EPIC5 se zúčastnilo celkem 10 závodníků z celého světa, a z tohoto počtu i jedna žena. Všichni se rozhodli absolvovat pět po sobě jdoucích dlouhých triatlonů, tj. 3,86 km plavání, 180,25 km cyklistika, 42,2 km běh. To vše Michal s ostatními absolvoval pět dnů po sobě. 5. 5. 2017 se Michal Šubrt jako první Čech ponořil do vln Tichého oceánu, aby tuto neopakovatelnou životní výzvu zdolal. Po 5 dnech dorazil do cíle jako vítěz.

Povídání o triatlonu a životních výzvách právě s těmito železnými muži není náhodné. Petr Vabroužek měl jednu z nejzásadnějších rolí v přípravě a namixování tréninku z těch pravých ingrediencí, aby Michal EPIC5 nejen zvládl, ale také si ho náležitě užil. Pojďte si vyslechnout inspirativní příběhy obou z nich do Klubu Zubří, ve středu 18. 10. 2017 v 18.00 hodin.

Podrobnosti

Datum:
18.10.2017
Čas:
18.00 - 20.00
Cena:
Zdarma

Pořadatel

Město Zubří – sport
Telefon:
571658788
Email:
josef.randus@mesto-zubri.cz
Webová stránka:
http://sport.mesto-zubri.cz

Místo konání

Klub Zubří
Hamerská 10, 756 54
Zubří, 756 54
+ Google Mapa
Telefon:
571 659 447