Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

SEJDEME SE U LUDVÍKA – LAM TRIO

Březen 29 @ 18.00 - 20.00

100KČ

čtvrtek 29.03. od 18:00 hodin 
prvorepublikové swingové akustické trio hrající hudbu třicátých a čtyřicátých let dvacátého století – Ladislav Kokeš, Aleš Nitra, Milan Holub (housle, kornet, kytara, tenor banjo, zpěv a kontrabas)
Vstupné: 100 KčLadislav Kokesch pochází z muzikantské rodiny a k hudbě byl veden otcem – houslistou. Věnuje se hře na housle a kornet, případně si rád sedne i ke klavíru. Studoval obor housle na ZUŠ ve Frenštátě pod Radhoštěm, odkud také pochází. Dále studoval po dobu jednoho roku Konzervatoř Leoše Janáčka v Ostravě na trumpetu. Věnuje se mnoha hudebním žánrům – od lidové hudby přes jazz, až k soudobé populární hudbě – s početnými uskupeními, jejichž počet neustále roste. Jeho největší láskou je ovšem jazz 1917 – 1931, který se i jako samouk snaží sám reprodukovat v zákonitostech dobové interpretace. K tomuto samostudiu patří i neustále se rozšiřující seznam autentických nahrávek a dobových materiálů, kterých je velkým sběratelem.

Aleš Nitra je hudební hledač samouk, který jako kytarista prošel různými amatérskými seskupeními různých hudebních žánrů – od rockové hudby v raném mládí, přes folk, blues, funky atd. Hrával v jazzově a funky laděném Občas Quartetu a několik let spolupracoval v duu a různých uskupeních s frýdecko-místeckým jazzovým kontrabasistou Zdeňkem Holkou. Byl dlouholetým členem tria almára, které se věnovalo vlastní tvorbě s meditačními a etno prvky a doprovodné skupiny palkovické zpěvačky a autorky písní Kateřiny Koulákové, KACZi. Dnes kromě LAM TRIa hraje ve fúzové formaci (jazz, blues, funky, bossa nova, worldmusic, reggae) JAZZDA.

Milan Holub je hudebníkem, který vyrostl zejména na folklórní scéně Frenštátu a blízkého okolí. K hudbě byl veden svými rodiči a mnoho zkušeností nasbíral i v rodinné hudební skupině Albatros. Ke hře na housle, které se učil na ZUŠ ve Frenštátě později připojil bicí nástroje a jako samouk posléze i baskytaru a následně kontrabas, kterému se poslední dobou věnuje nejvíce. Je zakladatelem a aktivním členem Cimbálového Orchestru Milana Holuba a působí v mnoha uskupeních různých žánrů.

Podrobnosti

Datum:
Březen 29
Čas:
18.00 - 20.00
Cena:
100KČ

Pořadatel

Město Zubří – Kultura
Telefon:
571 659 447
Email:
kultura@mesto-zubri.cz
Webová stránka:
kultura.mesto-zubri.cz

Místo konání

Klub Zubří – U Ludvíka
Hamerská 10
Zubří, 75654
+ Google Mapa
Webová stránka:
http://kultura.mesto-zubri.cz